Reklama

Ważne! Tędy nie przejdziesz. Ruszyły prace przy ogródku jordanowskim [foto] [video] [mapa]

Opublikowano: pon, 13 lip 2020 13:17
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ulica Parkowa, łączącą dwie części miasta, została zamknięta. Prace rozpoczęły się dzisiaj (13 lipca). Jak długo trakt będzie niedostępny dla pieszych?

Metalową siatką wykonawca robót, zablokował wejście na ul. Parkową w Kolbuszowej. Z tego popularnego skrótu, każdego dnia, korzystały setki osób, które z centrum miasta chciały, czy to pieszo, czy rowerem, dostać się np. w okolice ul. 11 Listopada. 

Jak informuje Łukasz Błąd z Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej, wykonawca ma czas do 15 grudnia na zrealizowanie zaplanowanych robót. Jak długo ulica będzie całkowicie wyłączona dla pieszych? Tego nasz rozmówca nie był w stanie powiedzieć. 

Z tym pytaniem zwróciliśmy się do firmy prowadzącej prace. Jej przedstawiciel, Roman Petejko, poinformował nas, że na pewno, do końca wakacji, trakt ten nie będzie dostępny dla pieszych.

Dopuszczony zostanie dojazd do posesji i zaopatrzenia znajdujących się na zamkniętym odcinku drogi, jak również przejazd pojazdów służb ratowniczych, służb miejskich, pojazdów budowy oraz pojazdów mających indywidualne zezwolenie kierownika budowy.


Co ma zostać zrobione? Nawierzchnia asfaltowa ul. Parkowej zamieniona zostanie na kostkę betonową. Wykonany zostanie podział ruchu pieszych i rowerzystów. Przebudowanie zostanie ogrodzenie szkoły podstawowej, a po prawej stronie drogi wykonane zostaną siedziska. W planach jest także wykonanie progu zwalniającego na wprost bramy szkolnej. 

Również kładka dla pieszych na rzece Nil zostanie poprawiona. I tutaj asfalt zostanie zamieniony na kostkę. Dodatkowo wymienione zostaną balustrady mostu, które będą podświetlone.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.