Reklama

Ważna według Andrzeja Bujaka, radnego z Trzęsówki, droga (jej remont) nie została zawarta w budżecie gminy na 2019 rok

Opublikowano: czw, 24 sty 2019 20:00
Autor:

Ważna według Andrzeja Bujaka, radnego z Trzęsówki, droga (jej remont) nie została zawarta w budżecie gminy na 2019 rok - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Remont traktu łączącego Trzęsówkę i Jagodnik nie zostanie wykonany w najbliższym czasie. O podanie powodu prosił wójta przedstawiciel wsi.

Jak podkreśla radny Bujak odcinek wymaga remontu, ponieważ jest często używany przez kierowców. - Jest to droga żwirowa - mówi Andrzej Bujak, radny z Trzęsówki. - Miała być zrobiona w 2019 roku - informuje i dodaje, że dużo osób odwozi tamtędy swoje dzieci do szkół oraz jest użytkowana przez dużą liczbę mieszkańców, którzy jeżdżą tamtędy do kościoła. 

Jak zaznacza przedstawiciel wsi, gmina podpisała umowę z wykonawcą na projekt tego traktu już w 2017 roku. - Minął cały rok 2018 i żadne plany nie powstały.

Jak dodaje rajca, w tym roku, z ważniejszych inwestycji zaplanowany jest remont Wiejskiego Domu Kultury, a także chodnik i droga w Izdebniku.

Kara umowna

Eugeniusz Galek tłumaczył, że Urząd Gminy Cmolas 28 listopada 2017 roku zawarł umowę z firmą projektową na opracowanie projektu przebudowy drogi gminnej Trzęsówka - Jamnica na odcinku ok. 1350 m.

Jak się okazuje, jedna z firm miała wykonać projekt drogi. - Termin wykonania tego projektu był do 31 października 2018 roku - wyjaśnia dalej włodarz. - Firma projektowa, niestety, nie wywiązała się z wykonania zadania, dlatego urząd obciążył firmę karami umownymi.

Włodarz w swoim piśmie dodaje: - W związku z powyższym w 2019 r. gmina wspólnie z Przedsiębiorstwem Geodezyjno - Kartograficznym "Geopol" z Przeworska przystąpi do prac zmierzających do uregulowania geodezyjnego działek przylegających do działki drogowej. Następnie rozpisany zostanie przetarg na remont kapitalny. Ostateczny termin realizacji zadania ustali Rada Gminy Cmolas.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +1 / -0

  Jan

  Pięknie Pan Bujak zaczyna. Już jedna droga do Trzęsówki jest..

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

   politykierr

   "Ostateczny termin realizacji zadania ustali Rada Gminy Cmolas" radny z opozycji to sobie może