Reklama

Wakacyjna potańcówka na dwie kapele w skansenie w Kolbuszowej

Opublikowano:
Autor:

Wakacyjna potańcówka na dwie kapele w skansenie w Kolbuszowej  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Impreza odbędzie się w czwartek, 19 lipca. Start o godz. 19.30. Wstęp wolny.

Grać będą Cmolaskie Chłopoki. W tym roku młodzi muzycy dostali nagrodę I stopnia w 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym w kategorii folklor – kontynuacja.

Kapela Jurka Wrony z Kolbuszowej to zespół z długą tradycją – rodzina Wronów gra muzykę ludową od pokoleń, a członkowie zespołu znani są z wielu festiwali i konkursów folklorystycznych,np. z Nowej Tradycji (2016 r.) oraz z tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, na którym muzycy zdobyli pierwszą nagrodę w kategorii kapele.

Potańcówkę poprowadzi Marta Berdel – pedagog tańców etnicznych, instruktor tańców polskich, muzykoterapeuta i nauczyciel akademicki, czyli osoba, która potrafi zachęcić i porwać do tańca nawet tych najbardziej nieśmiałych.

/źródło: MKL Kolbuszowa/

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE