Reklama

Wakacje 2023. Wiemy kiedy otworzą kąpielisko nad zalewem w Wilczej Woli

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Wakacje 2023. Wiemy kiedy otworzą kąpielisko nad zalewem w Wilczej Woli - Zdjęcie główne

Wiemy kiedy otworzą kąpielisko nad zalewem w Wilczej Woli | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zalew w Wilczej Woli to jedyny i najbardziej popularny duży zbiornik wodny w powiecie kolbuszowskim. Znajduje się tam też jedyne strzeżone, sezonowe kąpielisko w okolicy. Wiemy, kiedy nastąpi jego otwarcie.

Zbiornik Łęg to zbiornik zaporowy na rzece Łęg, znany także jako Zalew w Wilczej Woli lub Jezioro Maziarnia, położony na terenie gmin Raniżów oraz Dzikowiec w województwie podkarpackim, w powiecie kolbuszowskim.

Jak podają źródła internetowe, zbiornik powstał w wyniku przegrodzenia doliny rzeki Łęg zaporą w 1989 roku. Zapora w Wilczej Woli ma 8 m wysokości i 395 m długości. Istniejący zalew jest zbiornikiem typu korytowego o powierzchni 160 ha i pojemności 3,83 mln m sześciennych. Zlewnia ma powierzchnię 233 km kwadratowych, która należy do Płaskowyżu Kolbuszowskiego oraz Równiny Tarnobrzeskiej.

Zbiornik pełni wiele funkcji m.in.: zaopatrzenia w wodę, irygacyjną, gospodarstwa stawowego, rekreacyjną oraz retencyjną. 

Sezon kąpieliskowy nad zalewem Maziarnia 

Gmina Dzikowiec, podobnie, jak w latach ubiegłych planuje uruchomić tymczasowe kąpielisko nad zalewem w Wilczej Woli. Franciszek Zieliński, pracownik dzikowieckiego urzędu poinformował, że sezon kąpieliskowy nad zalewem rozpocznie się planowo 15 lipca (sobota) i potrwa do 15 sierpnia (wtorek). 

Kąpielisko wstępnie ma być czynne w soboty, niedziele i święta. 

Ratownicy nad zalewem w Wilczej Woli 

Franciszek Zieliński dodał, że nad bezpieczeństwem turystów czuwać będą wykwalifikowani ratownicy. Tak było też w latach ubiegłych. Dzięki ratownikom nie było sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu plażowiczów, wypoczywających nad zalewem w Wilczej Woli. 


Badanie wody przez sanepid w Kolbuszowej 

Gmina Dzikowiec przed rozpoczęciem sezonu kąpielowego, musi zwrócić się z wnioskiem o zbadanie wody w zbiorniku Maziarnia. Barbara Dudzińska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolbuszowej poinformowała, że póki co urząd nie zwrócił się z wnioskiem o zbadanie wody. Ma jednak na to jeszcze sporo czasu. 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy