Reklama

W Zarębkach wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna. Prace rozpoczną się w tym roku

Opublikowano:
Autor:

W Zarębkach wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna. Prace rozpoczną się w tym roku  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po Kolbuszowej Dolnej i Świerczowie, to właśnie Zarębki będą kolejnym w pełni skanalizowanym sołectwem w gminie Kolbuszowa. Prace mają ruszyć w tym roku.

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej pochłonie prawie 4 mln zł. Połowa z tej kwoty to unijne dofinansowanie, które przyznano Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Kolbuszowej.

Na wykonanie tego zadania wspomniana spółka weźmie pożyczkę, którą ma spłacić w ciągu dziesięciu lat. Aby jednak otrzymać pieniądze z banku, ZGKiM potrzebowało poręczenia pożyczki, na co podczas ostatniej sesji zgodę wyrazili radni miejscy.

 
Będą problemy

Prace mają rozpocząć się w tym roku. Kanalizację na terenie Zarębek wykona firma z Kolbuszowej - Zakład Usług Budowlanych i Instalacyjnych "Admar" A. Orzech, A. Orzech sp. j. To właśnie ta firma wygrała ogłoszony przez gminę przetarg.

W sumie do sieci podłączonych zostanie 211 nieruchomości. Radości z tej inwestycji nie ukrywał podczas obrad Marek Opaliński, sołtys Zarębek.

- Aż mi mowę odebrało - żartował. - Inwestycja, na którą czekaliśmy przez długie, długie lata, w końcu dochodzi do finału - powiedział samorządowiec i dodał jednocześnie, że zdaje sobie sprawę z tego, że łatwo nie będzie. - Chodziłem już z umowami i wiem, że będą problemy - stwierdził gospodarz sołectwa.

 
W przyszłym roku

Budowa kanalizacji w Zarębkach ma zakończyć się w 31 lipca 2019 roku. Po wykonaniu inwestycji miejscowość ta będzie jednym z trzech (na 14 istniejących) w pełni skanalizowanych sołectw w gminie Kolbuszowa. Od kilku lat trwa jednocześnie budowa kanalizacji w Kolbuszowej Górnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE