Reklama

Reklama

W szkole w Cmolasie także świętowali obchody niepodległości. Zobaczcie zdjęcia

Opublikowano: pon, 26 lis 2018 08:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Głównym założeniem było upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania w 1918 r. niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli.

Reklama

Przygotowując się do uroczystej akademii, która odbyła się 9 listopada,uczniowie klas młodszych wraz z wychowawczyniami wykonali biało-czerwone chorągiewki i kotyliony, które wyeksponowali podczas uroczystej akademii, biorąc udział w defiladzie małych patriotów wokół hali sportowej przy dźwiękach ,,Marszu wojskowego”.

Klasy starsze miały za zadanie wykonać laurki z tekstem życzeń urodzinowo – odrodzeniowych dla Polski – Jubilatki oraz plakaty.

Czterozwrotkowy hymn Polski odśpiewano punktualnie o godzinie 11.11 w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, który bardzo szczegółowo przedstawił losy Polski pod zaborami i drogę do wolności. Wiadomości historyczne przeplatane były wyrecytowanymi utworami poetyckimi. Nie zabrakło również pieśni patriotycznych, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Fot. udostępniła SP w Cmolasie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.