Reklama

W rozładowaniu porannych korków na ulicach Kolbuszowej pomoże budowa zatoczki przy szkole. Tego domagają się mieszkańcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

W rozładowaniu porannych korków na ulicach Kolbuszowej pomoże budowa zatoczki przy szkole. Tego domagają się mieszkańcy - Zdjęcie główne

Zdaniem mieszkańców budowa zatoczki przy kolbuszowskiej dwójce pomoże rozładować poranne korki. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radny chce przeorganizowania terenu przy Szkole Podstawowej numer 2 w Kolbuszowej. Samorządowiec podkreśla, że pomoże to w lepszej organizacji ruchu. - Poranne korki w Kolbuszowej doskwierają nam od lat. Udrożnienie ulic w okolicach szkół nie jest łatwe, ale musimy jakoś to poprawić - nadmienia Michał Karkut?

Na biurko Jana Zuby, burmistrza Kolbuszowej, trafiło pismo od radnego Michała Karkuta z Kolbuszowej Górnej. Samorządowiec po raz kolejny apeluje o zmiany w infrastrukturze drogowej, która może przyczynić się do zmniejszenia porannych korków. 

 

- Składam interpelację w sprawie budowy zatoki przystankowej przy budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej wzdłuż ul. Obrońców Pokoju. Wsłuchując się w głosy mieszkańców i zgodnie z propozycjami chciałbym zwrócić uwagę na uciążliwości związane z korkami, jakie tworzą się w okolicy szkoły przy ul. Obrońców Pokoju

- wnioskuje radny Michał Karkut z Kolbuszowej Górnej. Samorządowiec dodaje, że utrudnienia w ruchu jakie występują przed godz. 8 rano spowodowane są przez kierowców wysadzających uczniów. Michał Karkut zaznacza, że problem ten można w pewnym zakresie rozwiązać. 

- Jednym z rozwiązań nad jakim proponuję się zastanowić jest przesunięcie lub likwidacja ogrodzenia szkoły i zlokalizowanie chodnika bliżej ściany budynku, a w tym miejscu budowa zatoczki przystankowej umożliwiającej bezpieczne wysadzenie dzieci przez odwożących je rodziców

- proponuje samorządowiec. Radny nadmienia, że zatoczkę w drugim kierunku można zbudować naprzeciw budynku urzędu miejskiego, gdzie również szerokość chodnika umożliwiłaby takie zmiany. Zdaniem Michała Karkuta proponowane rozwiązanie z pewnością poprawiłoby komunikację w tym rejonie miasta w godzinach porannych. 

To nie jedyna zmiana jaką proponuje radny Michał Karkut. Końcem grudnia do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej trafiło pismo, w którym Michała Karkut, wnosi o zajęcie się zmianami przy wjeździe na parking szkoły podstawowej nr 1. - Zjeżdżając z drogi krajowej w celu wjazdu na parking przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej, przejeżdża się przez deptak i ścieżkę rowerową, co jest wyjątkowo niefortunne, ale i może stwarzać zagrożenie dla rowerzystów i przechodniów poruszających się ul. Parkową - informuje samorządowiec. Radny podkreśla również, że wyjazd z parkingu i próba włączenia się pojazdów do ruchu na drodze krajowej numer 9 w kierunku Kolbuszowej Dolnej powoduje, że wjeżdża się bezpośrednio na przejście dla pieszych, co zdaniem Michała Karkuta, także nie jest dobrym rozwiązaniem. Więcej o tym tutaj:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy