Reklama

W Majdanie Królewskim też szyją maseczki [FOTO]

Opublikowano: czw, 16 kwi 2020 14:30
Autor:

W Majdanie Królewskim też szyją maseczki [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Towarzystwo Przyjaciół Huty Komorowskiej szyje maseczki ochronne dla szpitali na Podkarpaciu

Stowarzyszenie Towarzystwo Przyjaciół Huty Komorowskiej przyłączyło się do akcji szycia maseczek, którą zainicjowała Monika Bebło, animatorka w Rzeszowskim Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej, która koordynuje szycie maseczek higienicznych w Kolbuszowej.

- Do charytatywnego szycia maseczek zgłosiło się 12 wolontariuszy, są to panie i jeden pan – mieszkańcy gminy Majdan Królewski oraz zakłady krawieckie Józefa Kwarta „Aksamit” z Komorowa i F.H.U." Paula" Ewa Justyńska w Majdanie Królewskim. Do naszej akcji dołączył także GOK w Majdanie Królewskim. Jak do tej pory uszyliśmy łącznie ok 5,5 tysiąca maseczek, które trafiły do szpitali w Nowej Dębie, Kolbuszowej, Nisku, do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Maseczki uszyliśmy także dla Gminnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Majdanie Królewskim, Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Stalowej Woli, a także do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych Intelektualnie w Mokrzyszowie. Poza wolontariuszami, którzy bezinteresownie szyją maseczki w swoich domach z powierzonego materiału naszą akcję charytatywną wsparli prywatni darczyńcy, którzy przekazywali na ten cel materiały oraz akcesoria krawieckie - informuje Ewa Kopeć, prezes stowarzyszenia.

Towarzystwo Przyjaciół Huty Komorowskiej stara się dostrzegać aktualne problemy i potrzeby społeczne, dlatego aktywnie angażuje się do pomocy innym. - Wszystkim bardzo dziękujemy za okazane serce, życzliwość i chęć do pracy na rzecz potrzebujących - podkreśla prezes Ewa Kopeć.

- W celu zachowania wszelkich środków ostrożności i higieny odnośnie przekazywania materiału i odbioru maseczek powstał, dzięki dobrej woli pani Basi, punkt w kiosku w Majdanie Królewskim - dodaje pani Ewa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.