Reklama

Reklama

W Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej odbył się etap okręgowy olimpiady geograficznej

Opublikowano: wt, 6 mar 2018 14:30
Autor:

W Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej odbył się etap okręgowy olimpiady geograficznej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI 60 uczniów z 22 szkół średnich z województwa podkarpackiego zmierzyło się w etapie okręgowym XLIV Olimpiady Geograficznej.

Reklama

Organizatorem konkursu było kolbuszowskie Liceum Ogólnokształcące. Zanim jednak uczestnicy zmierzyli się w etapie okręgowym, musieli pozytywnie przejść przez pierwszy etap. A ten wcale nie był łatwy.

- Polegał on na napisaniu pracy naukowo-badawczej na jeden z czterech podanych wcześniej tematów - wyjaśnia Piotr Bujak, nauczyciel geografii w kolbuszowskim LO.

Wszystkie prace ocenione zostały ocenione według ścisłe określonych kryteriów, a do etapu okręgowego zakwalifikowały się osoby, które otrzymały co najmniej 75 procent maksymalnej liczby punktów.

Kryterium to spełniło 60 uczniów z 22 szkół średnich z województwa podkarpackiego i to właśnie oni wzięli udział w zawodach okręgowych zorganizowanych przez LO w Kolbuszowej. W tym gronie znalazła się uczennica kolbuszowskiego ogólniaka.

- Z naszej szkoły do pierwszego etapu etapu zgłosiły się w sumie cztery osoby, ostatecznie pracę ukończyły dwie. Do etapu okręgowego zakwalifikowała się Magdalena Czachor, uczennica klasy 3b - mówi dumny nauczyciel.  

Więcej w aktualnym Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.