Reklama

W Krzątce ma powstać ścieżka dla pieszych i rowerzystów. Kiedy?

Opublikowano: sob, 13 kwi 2019 14:30
Autor:

 W Krzątce ma powstać ścieżka dla pieszych i rowerzystów. Kiedy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak informuje Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski, inwestycja nosi nazwę "Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 872 relacji Łoniów – Świniary – rzeka Wisła –Baranów Sandomierski - Wola Baranowska – Majdan Królewski – Bojanów – Nisko". Zadanie jest na etapie przygotowania dokumentacji projektowej. Polega na budowie ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych w Krzątce.

- Po rozmowach przeprowadzonych w Urzędzie Marszałkowskim i Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie zostało ustalone, że gmina na swój koszt opracuje projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i pozwoleniami - wyjaśnia włodarz. Jak dodaje, dopiero po przygotowaniu dokumentacji prawnej z PZDW w Rzeszowie, będą ustalone zasady realizacji tej inwestycji.

- Mając na uwadze docelową poprawę komunikacji przy drodze wojewódzkiej, wskazane jest wykonanie ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszego na odcinku od drogi krajowej nr 9 w Nowej Dębie do ostatniej zabudowy przysiółka Tłuste w Krzątce - informuje Jerzy Wilk. - Uwzględniając realizację budżetów gmin, zadanie inwestycyjne na terenie naszej gminy będzie się rozpoczynać na granicy administracyjnej w przysiółku Drozdów i kończyć w przysiółku Tłuste, w tym ścieżka będzie również zaprojektowana w pasie linii szerokotorowej - wyjaśnia włodarz.

Jak dodaje wójt, efektem opracowania będzie zaprojektowanie ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych o szerokości nie mniejszej niż 2,5 m, długości około 2,6 km, zlokalizowanej poza rowem. - Przy takiej lokalizacji ścieżki, zachodzi konieczność pozyskania gruntów przyległych do pasa drogi. Lokalizacja jak i realizacja ścieżki poza rowem, ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu rowerów i pieszych użytkowników tej drogi - podkreśla Jerzy Wilk. - Droga wojewódzka na przedmiotowym odcinku jest mocno obciążona ruchem tranzytowym i pozostawienie ruchu pieszych oraz rowerów na jezdni powoduje znaczne utrudnienia w komunikacji jak i stwarza zagrożenia dla użytkowników drogi - dodaje.

Kiedy ścieżka będzie gotowa? - pytamy wójta. - W ramach projektu budowlanego będzie opracowany kosztorys i wtedy będzie wiadomy szacunkowy koszt realizacji tej inwestycji i wtedy też wspólnie z PZDW w Rzeszowie będzie ustalany harmonogram realizacji robót budowlanych - kwituje włodarz. 

 


Pomoc dla województwa

Radni gminy Majdan Królewski zgodzili się podczas ostatniej sesji (5 marca) na udzielenie pomocy rzeczowej dla województwa podkarpackiego w kwocie 135 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę ciągu pieszo – rowerowego przy drodze wojewódzkiej nr 872 na terenie Krzątki.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  Ciekawski

  A Czerepak w spódnicy jeszcze nie na emeryturze?

 • 3 lata temu | ocena +1 / -0

  Krzatka

  A zgoda właścicieli działek obok szosy już są czy będą jakieś rekompensaty za zabranie dzialek