Reklama

W Kolbuszowej Ryszard Sziler promował swój tomik poezji "Wiersze przydrożne"

Opublikowano:
Autor:

W Kolbuszowej Ryszard Sziler promował swój tomik poezji  "Wiersze przydrożne" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uczestnicy spotkania zorganizowanego w bibliotece, mogli nie tylko posłuchać wybranych utworów, ale przede wszystkim nieco bliżej poznać samego autora.

- Trudno mówić o Ryśku, ponieważ wszyscy go znamy, choć nie do końca. Pewne jest to, że to osoba w naszym środowisku wyjątkowa - takimi słowami Andrzej Dominik Jagodziński, dyrektor MiPBP, rozpoczął środowe (21 lutego) spotkanie.

I rzeczywiście, sam bohater wieczoru przyznał, że jest takim "człowiekiem orkiestrą", zespołem, który robi bardzo dużo rzeczy.

Dorobek artystyczny Ryszarda Szilera jest naprawdę imponujący. Kolbuszowianin jest m.in. ilustratorem książek, grafikiem, metaloplastykiem, poetą, a także autorem tekstów do sztuk teatralnych.

Oprócz tego Ryszard Sziler maluje, rysuje, rzeźbi. Jak sam przyznał, stworzył ponad 300 ikon i obrazów, które głównie można spotkać w domach prywatnych, ale też kościołach i kaplicach.

W tomiku "Wiersze przydrożne", które jeszcze w 2017 roku wydała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej, znajduje się ponad 50 wierszy z różnych lat. W zbiorku znalazły się również obrazy i monotypie stworzone przez artystę.

Więcej w aktualnym Korso

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE