Reklama

W gminie powstanie kolejny kompleks sportowy. Boiska i nie tylko

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina wykupiła już działki i ogłosiła przetarg na budowę boisk w Lipnicy. W kwietniu 2020 r. wójt gminy Dzikowiec złożył wniosek o dofinansowanie budowy boiska piłkarskiego i wielofunkcyjnego oraz terenowych urządzeń sportowych przy Szkole Podstawowej w Lipnicy.

Wniosek ten został złożony do Ministerstwa Sportu w Warszawie. Szacunkowy koszt zadania to ponad dwa miliony złotych. Złożony wniosek został pozytywnie rozpatrzony i gmina otrzymała dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 1 383 700 zł. Termin realizacji zadania przewidziany jest na rok 2021.

- Boiska sportowe powstaną przy Szkole Podstawowej w Lipnicy. Uczniowie będą mogli grać w piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę. Obiekty będą ogólnodostępne, umożliwiające uprawianie sportu dzieciom, młodzieży i dorosłym. To kolejne zadanie, które uzyskało dofinansowanie ze środków zewnętrznych

- informuje Józef Tęcza, włodarz dzikowieckiej gminy.

Cztery działki

Gmina Dzikowiec w 2019 i 2020 roku zakupiła od mieszkańców cztery działki znajdujące się w Lipnicy o łącznej powierzchni 1,04 ha. Mają być one zagospodarowane pod budowę obiektu. Koszt zakupu działek wyniósł 78 681,57 zł.

- Powstaną dwa boiska piłkarskie z trawy syntetycznej o wymiarach 30 na 63 metry oraz wielofunkcyjne o wymiarach 16 na 28 metrów z nawierzchni poliuretanowej, trasa trekkingowa zgodna z naturalnym pochyleniem terenu o nawierzchni trawiastej, bieżna prosta o długości 60 metrów i siłownia plenerowa - wymienia wójt Tęcza. Wykonane zostaną kontenery służące jako szatnie.

Dla wszystkich

Włodarz gminy Dzikowiec podkreśla, że obiekty powstaną dla całej społeczności i będą ogólnodostępne. Chętne osoby będą mogły korzystać z obiektu w porach popołudniowych i wieczornych. - W czasie trwania zajęć lekcyjnych z obiektu korzystać będą uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipnicy - nadmienia wójt Tęcza.

Szef gminy zauważa też, że widoczny jest brak dla całej społeczności lokalnej miejsca sportowo - rekreacyjnego. Budowa obiektu spowodować ma spopularyzowanie sportu wśród dorosłych oraz uczniów szkoły podstawowej.

- SIŁOWNIA ZEWNĘTRZNA -

Przy kompleksie sportowym w Lipnicy powstanie także siłownia zewnętrzna. Zawierać będzie ona m.in. urządzenia do ćwiczeń takie jak twister, orbitrek czy bieżnię.

- TERMINY -

Chętnych do podjęcia się prac związanych z budową boisk w Lipnicy poznamy po 12 marca.

- W MECHOWCU -

21 grudnia 2019 roku odbyło się oficjalne otwarcie boisk wielofunkcyjnych w Mechowcu.

Inwestycja pochłonęła prawie 800 tys. zł. Na obiekcie powstało m.in. boisko piłkarsko-treningowe ze sztucznej trawy, boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej, siatkówki i tenisa, trasa biegowa - ścieżki do biegania nordic walking.

Przetarg na budowę wygrała firma Rembisz z Zielonki. Wykonawca zaproponował 798 964,95 zł za całą pracę związaną z budową boisk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy