Oliwia Sybicka z Kolbuszowej MISTRZYNIĄ POLSKI!

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum prywatne

Oliwia Sybicka z Kolbuszowej MISTRZYNIĄ POLSKI! - Zdjęcie główne

Oliwia w halowych mistrzostwach Polski do 12 lat sięgnęła po dwa tytuły mistrzowskie. | foto Archiwum prywatne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Oliwia Sybicka z Kolbuszowej została Mistrzynią Polski w Halowych Mistrzostwach Polski do 12 lat.

W turnieju rywalizowały m.in. Oliwia Sybicka, Daria Dehmel, Lena Markowska, Marta Dudek, Julia Borowik, Jan Urbański, Juliusz Stańczyk, Jan Skrzyński czy Maksymilian Kwiatkowski.

W pierwszej rundzie Oliwia zmierzyła się z Zuzanną Bąk. Pewnie wygrała w dwóch setach (6:1 i 6:0). W drugiej rundzie trafiła na Aleksandrę Janiszewską. Tu było trudniej, ale nasza zawodniczka również załatwiła sprawę w dwóch setach. Wygrała 2:0 (6:1, 6:4).

Dużo emocji było w ćwierćfinale, gdy Oliwia podejmowała Martę Dudek. W pierwszym secie Sybicka wygrała 6:3. W drugim jednak przegrała 6:7. Ostatecznie Oliwia awansowała do półfinału, bo w super tie-breaku wygrała 10:4. Sybicka kontrolowała przebieg półfinałowego meczu z Leną Markowską. Wygrała 2:0 (6:3, 6:2).

W finałowym pojedynku nasza tenisistka podejmowała Julię Borowik. Zawodniczka MKT Stalowa Wola w pierwszym secie musiała się mocno namęczyć, żeby wygrać 7:6. W drugiej odsłonie Sybicka prowadziła już 5:2. Wtedy rywalka złapała oddech, doprowadziła do stanu 5:4 i w kolejnym gemie wygrywała już 40:0. Wtedy jednak Oliwia się przebudziła i wygrała kolejne pięć akcji.

Sybickiej ta wygrana nie przyszła łatwo jeszcze z innego powodu. Po półfinałowej wygranej dopadła ją grypą żołądkowa. Dokuczała jej wysoka temperatura. W nocy przed meczem o złoty medal miała jeszcze 38 stopni gorączki.