Reklama

W gminie Majdan Królewski samorząd przeznaczy tysiące na sport

Opublikowano: czw, 21 lut 2019 07:00
Autor:

W gminie Majdan Królewski samorząd przeznaczy tysiące na sport - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do których miejscowości popłyną pieniądze?

 80 tysiący złotych – dokładnie tyle majdański samorząd planuje dołożyć w tym roku klubom sportowym, aby te mogły stworzyć warunki sprzyjające rozwojowi sportu.

Wójt gminy ogłosił otwarty konkurs ofert, których celem jest realizacja zadania własnego gminy Majdan Królewski polegającego na tworzeniu warunków sprzyjających rozwojowi sportu w gminie w roku 2019.

  W konkursie mogą wziąć udział kluby sportowe działające na terenie gminy Majdan Królewski. Urząd gminy planuje, że dofinansowanie zostanie udzielone w formie dotacji celowej trzem miejscowościom. Którym?

Najwięcej pieniędzy, bo 40 tys. zł, trafić ma do Majdanu Królewskiego, w którym działa Klub Sportowy "Korona". O 10 tysięcy złotych mniej otrzymać ma Klub Sportowy LZS Krzątka. Najniższą dotację otrzymać ma Klub Sportowy "Korzeń" w Hucie Komorowskiej - 10 tys. zł. Pieniądze trafią do poszczególnych miejscowości, pod warunkiem, że te złożą w konkursie swoje oferty. Czas na to mają do piątku, 8 marca.

Pieniądze trafią na realizację zadania pod nazwą "Tworzenie warunków sprzyjających: uprawianiu sportu, poprawie kondycji fizycznej i zdrowia psychicznego, promocji sportu i aktywnego stylu życia, umożliwieniu dostępu do różnorodnych form aktywności sportowej". W ramach dotacji kluby będą brały udział w rozgrywkach ligowych OZPN oraz organizowały treningi i szkolenia sportowe dla dzieci i młodzieży.

 

W poprzednich latach
W 2018 roku gmina Majdan Królewski udzieliła dotacje celowe na realizację zadań publicznych związanych z tworzeniem warunków sprzyjających rozwojowi sportu w łącznej kwocie 65 tys. 500 zł. Pieniądze otrzymały wtedy: KS "Korona" w Majdanie Królewskim (33 tys. zł), LZS Krzątka (23,5 tys. zł) oraz KS "Korzeń" w Hucie Komorowskiej - 9 tys. zł.
W 2017 roku dotacja celowa wyniosła łącznie 84 tys. zł i trafiła do czterech klubów: KS "Korona" w Majdanie Królewskim (33 tys. zł), LZS Krzątka (23 tys. 500 zł), KS "Błękitni Komorów" (18 tys. 500 zł) oraz KS "Korzeń" w Hucie Komorowskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    Sam_USA

    Piłka kopana, osp, pseudo imprezy typu dożynki, jasełka, zabawy dla dzieci, to wyrzucanie pieniędzy w błoto.

  • 3 lata temu | ocena +0 / -0

    Banda Misia

    Niech król wąsaty zaleje boisko przy Bachnat 1 asfaltem, będzie musiał tylko dawać kasę na odśnieżanie zima, wstyd żeby klub tak dziadował, obiekt wyglada jakby się cofał do czasów byłego funkcjonariusza ORMO. Odrapana tanc buda, napis nad brama wejściowa ledwo się trzyma, dodatkowo ludzie działający przy klubie musza „lepić&rdq... Rozwiń