Reklama

W gminie Cmolas ustalono podatek transportowy. Przedstawiamy pełen wykaz

Opublikowano:
Autor:

W gminie Cmolas ustalono podatek transportowy. Przedstawiamy pełen wykaz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podatek transportowy w gminie Cmolas okazuje się być jednym z najdroższych w okolicy. Czy to znaczy, że przedsiębiorcy będą uciekać z Cmolasu i przenosić swoje firmy gdzie indziej?

Radni gminy Cmolas, którzy spotkali się na czwartkowej sesji, 6 grudnia uchwalili stawki dotyczące podatku transportowego. - Nie przewiduje się w przyszłym roku zmiany wysokości tych opłat - poinformował obecny na zebraniu Eugeniusz Galek, wójt gminy. 

Radny Andrzej Bujak z Trzęsówki miał zastrzeżenia, co do wysokości stawek. - Nie przewiduje się podwyżek, ale czy nie można by było rozważyć obniżkę? - pytał na sesji.

Jak się okazuje, według danych, które zebrał radny, stawki w Cmolasie są jedne z najwyższych w powiecie, a nawet w województwie, jeżeli chodzi o transport. - Nawet w Rzeszowie podatki są niższe - mówił Bujak. - Nie wiem, czy to przyciąga naszych przedsiębiorców, bo z tego co wiem, dużo przedsiębiorców ucieka. Woli płacić podatki obok w gminie, brać samochody w leasing, a to nie powinno tak być. Powinno być tu płacone, ale każdy przedsiębiorca umie liczyć i te pieniądze liczy - wyraził swoje wątpliwości.

Jak zaznaczył rajca z Trzęsówki, on sam płaci podatki w gminie Niwiska. - Może ktoś powie, że zabrałem głos, bo mam firmę transportową, ale ja nie płacę tutaj podatków, nie opłaca się, wolę dzierżawić samochody, bo stawki są, jakie są. Ale tutaj w gminie obok firma płaci za autobus powyżej 22 miejsc 600 zł, a u nas jest 1710 zł. To nie jest różnica kosmetyczna 10 zł, ale trzykrotna - zauważył i pytał, czy nie lepiej obniżyć i zachęcić przedsiębiorców, aby tutaj płacili podatki.

Określa się wysokość podatku od środków transportowych w następujących wysokościach:
1. Samochody ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony i poniżej 12 ton:
- powyżej 3,5 tony do 5,5 tony włącznie – 700,00 zł,
- powyżej 5,5 tony do 9 ton włącznie – 1 020,00 zł,
- powyżej 9 ton a poniżej 12 ton – 1 360,00 zł,

2. Ciągniki siodłowe i balastowe przystosowane do używania łącznie z naczepą lub przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów od 3,5 tony i poniżej 12 ton:
- od 3,5 tony do 5,5 tony włącznie – 930,00 zł,
- powyżej 5,5 tony do 9 ton włącznie – 1 170,00 zł,
- powyżej 9 ton a poniżej 12 ton – 1 350,00 zł,

3. Przyczepy lub naczepy, które łącznie z pojazdem silnikowym posiadają dopuszczalną masę całkowitą od 7 ton i poniżej 12 ton, z wyjątkiem związanych wyłącznie z działalnością rolniczą prowadzoną przez podatnika podatku rolnego:
- od 7 ton do 10 ton włącznie – 470,00 zł,
- powyżej 10 ton a poniżej 12 ton – 490,00 zł,

4. Autobusy – w zależności od liczby miejsc do siedzenia (poza miejscem kierowcy):
- mniej niż 22 miejsca – 820,00 zł,
- równej lub większej niż 22 miejsca  – 1 710,00 zł

Wszystkie uchwały podjęte przez Radę Gminy Cmolas znajdziecie Państwo na stronie cmolas.esesja.pl


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE