Reklama

W Dzikowcu pary z 50-letnim stażem małżeństwa nie otrzymały medali. - Dlaczego? - pytała nasza Czytelnika.

Opublikowano:
Autor:

W Dzikowcu pary z 50-letnim stażem małżeństwa nie otrzymały medali. - Dlaczego? - pytała nasza Czytelnika. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Dlaczego w Dzikowcu nie było jubileuszu małżeństw? Znam osobiście parę, która obchodziła w zeszłym roku złote gody - mówiła oburzona Czytelniczka, która zadzwoniła do naszej redakcji. Zapytaliśmy urzędników o to, kto za organizację takiej uroczystości odpowiada i dlaczego jubilaci nie mogą liczyć na medale?

Jak przyznała kobieta, sama w rodzinie ma parę, która w zeszłym roku obchodziła pięćdziesięciolecie małżeńskiego pożycia. - W 2017 roku nie było w ogóle jubileuszu. Dlaczego? Osobiście znam parę, która świętowała taką rocznicę - mówiła nasza Czytelniczka.

Jak dodała, nie jest to jedyne małżeństwo, które w zeszłym roku obchodziło złote gody. - Jest więcej takich par. W każdej gminie małżeństwa dostają medale, listy gratulacyjne, a u nas? Na co oni czekają? - pytała oburzona kobieta.

W tej sprawie zwróciliśmy się do urzędników w Dzikowcu. Jak udało nam się dowiedzieć, uroczystości związane z jubileuszem małżeństw w gminie Dzikowiec organizowane są z inicjatywy wójta, który zaprasza dostojne pary.

Obchody nie odbywają się jednak każdego roku. Ostatnio uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie miała miejsce jesienią 2016 roku. Dlaczego?

- Kierując się doświadczeniem z lat ubiegłych, kiedy to nie wszystkie pary obchodzące złote gody były zainteresowane udziałem w uroczystości, podjęto decyzję o połączeniu dwóch roczników jubilatów. Chodzi tu o małżeństwa zawarte w 1967 i 1968 roku. Takie rozwiązanie było już praktykowane w poprzednich latach - informuje Małgorzata Cudo, kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Dzikowcu.

Kolejny jubileusz odbędzie się więc w tym roku.


W 2017 roku złote gody w naszym powiecie obchodziło 70 par małżeńskich. Uroczystości nie odbyły się tylko w Dzikowcu.
Niwiska - 5 par
Majdan Królewski - 19 par
Raniżów - 9 par
Cmolas - 11 par
Kolbuszowa - 26 par

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE