Reklama

W czerwcu będzie się opłacało przejść na emeryturę. Dlaczego?

Opublikowano:
Autor:

W czerwcu będzie się opłacało przejść na emeryturę. Dlaczego? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rewolucyjna zmiana zasad w ustalaniu wysokości emerytury. Do tej pory nikt nie chciał iść na emeryturę w czerwcu bo tracił w stosunku do emerytów z innych miesięcy nawet kilkaset złotych na wysokości przyszłych świadczeń. Teraz to się zmieni. W czerwcu też będzie się opłacało przejść na emeryturę.

Zmiany te wprowadziła uchwalona w miniony czwartek (14 maja) "Tarcza antykryzysowa 3.0", która ze względu na pandemie koronawirusa zrównuje na rok wszystkich przechodzących na emeryturę. To oznacza, że tegoroczni "czerwcowi emeryci" nie straca w porównaniu z osobami decydującymi o końcu kariery zawodowej w innych miesiącach.

O tym jak ważna jest to zmiana, świadczą dane Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do tej pory w czerwcu na emeryturę przechodzi tylko 1 proc. wszystkich emerytów. Dla przykładu w 2019 r. było to 2,7 tys. spośród 295,4 tys. osób.
O co chodzi z tym czerwcem? Dlaczego nikt nie chciał być „czerwcowym emerytem”?   CZYTAJ DALEJ >>  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE