Reklama

Ustalone zostały diety radnych z gminy Niwiska. Ile będą otrzymywać samorządowcy w nowej kadencji?

Opublikowano: sob, 5 sty 2019 07:00
Autor:

Ustalone zostały diety radnych z gminy Niwiska. Ile będą otrzymywać samorządowcy w nowej kadencji? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Radni poprzedniej kadencji otrzymywali jednorazowe diety za udział w sesji czy komisji. Teraz do samorządowców mają trafiać co miesiąc z góry ustalone kwoty, których wysokość uzależniona jest od pełnionej w radzie funkcji.

W przypadku pełnienia kilku funkcji przysługuje jeden ryczałt w wysokości zawartej w tabeli. Wysokość tego ryczałtu może się zwiększyć za pełnienie funkcji przewodniczącego każdej kolejnej komisji o 50 zł miesięcznie.

W sytuacji, kiedy któryś z radnych z jakichś powodów nie jest obecny na sesji lub komisji, potrącane jest 200 zł. Wysokość diet dla przewodniczącego rady gminy i radnych będzie wzrastać corocznie o 4 proc. w zaokrągleniu do pełnych złotych. Również za podróż służbową radnym przysługują diety i zwrot kosztów przejazdu. 


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.