Reklama

Urząd zadecydował w sprawie budowy sklepu Dino w Kolbuszowej Dolnej. Czy powstanie? [MAPA]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pexels.com

Urząd zadecydował w sprawie budowy sklepu Dino w Kolbuszowej Dolnej. Czy powstanie? [MAPA] - Zdjęcie główne

Wszystko wskazuje na to, że sklep Dino powstanie w Kolbuszowej Dolnej. | foto pexels.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Siec sklepów Dino zwróciło się jakiś czas temu do kolbuszowskiego magistratu o wydanie warunków zabudowy, które są niezbędne do powstania supermarketu.

Ma on stanąć w Kolbuszowej Dolnej. Supermarket miałby powstać na działce znajdującej się przy ul. Mieleckiej. Wniosek o wydanie warunków zabudowy wpłynął do urzędu w Kolbuszowej w połowie marca. Powierzchnia zabudowy według wskazań inwestora to około 600 mkw. Po wydaniu pozytywnej decyzji kolbuszowskiego urzędu inwestorowi pozostaje złożyć stosowne dokumenty do Wydziału Architektury i Budownictwa. Czy decyzja była pozytywna? 

Dino w Cmolasie

Przypomnijmy, że również na terenie Cmolasu powstać ma sklep marki Dino. Liczący ponad 500 metrów kwadratowych obiekt handlowy stanąć ma naprzeciwko cmentarza. Jeszcze w ubiegłym roku sieć sklepów wystąpiła do Wydziału Architektury i Budownictwa w Kolbuszowej z wnioskiem o pozwolenie na budowę. 

Sklep Dino wybudowany ma zostać pomiędzy drogami powiatowymi relacji Cmolas-Trzęsówka oraz Cmolas-Ostrowy Tuszowskie. Grzegorz Jaje, kierownik Wydziału Architektury i Budownictwa w Kolbuszowej, poinformował, że budynek ma mieć 523,65 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Stanąć ma on na działce o powierzchni 35 arów. 

Decyzja urzędu w sprawie Dino w Kolbuszowej Dolnej 

- W piątek, 03 czerwca została wydana decyzja ustalająca warunki zabudowy dla przedsięwzięcia inwestycyjnego pn: „budowa budynku handlowo-usługowego wraz z infrastrukturą techniczną oraz towarzyszącą, w tym miejsca parkingowe, bilbord reklamowy, zadaszenie nad strefą dostaw oraz latarnie oświetleniowe”

- poinformowała gmina Kolbuszowa. 

Oznacza to, że sieć sklepów może teraz udać się do Wydziału Architektury i Budownictwa w Kolbuszowej i złożyć stosowne dokumenty. To jednak nie koniec. Na każdym etapie może pojawić się sprzeciw, który może opóźnić prace. 

Sieć Dino pytana przez nas o plany związane z budową dwóch sklepów na terenie powiatu kolbuszowskiego krótko poinformowała, że nie udziela informacji na ten temat, na tym etapie inwestycji. 

Dino Polska S.A. – polska sieć sklepów spożywczo-przemysłowych założona w 1999 roku. Na koniec 2020 sieć liczyła 1496 sklepów, a ich powierzchnia sprzedaży wyniosła 582,6 tys. metrów kwadratowych.

Na tej działce w Kolbuszowej Dolnej planowana jest budowa supermarketu Dino:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy