Reklama

Urologia w kolbuszowskim szpitalu się rozrasta. Tu wykonano najwięcej operacji raka prostaty i raka nerki na Podkarpaciu w 2022 roku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: SP ZOZ Kolbuszowa

Urologia w kolbuszowskim szpitalu się rozrasta. Tu wykonano najwięcej operacji raka prostaty i raka nerki na Podkarpaciu w 2022 roku - Zdjęcie główne

W szpitalu w Kolbuszowej działa Oddział Urologii Ogólnej i Onkologicznej . | foto SP ZOZ Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowska urologia się rozrasta. Lekarze mają pod swoją opieką coraz więcej pacjentów, a w 2022 roku na oddziale wykonano najwięcej operacji raka prostaty i raka nerki na Podkarpaciu.

Przez lata, za sprawą nieżyjącego już doktora Mieczysława Maziarza i jego załogi, kolbuszowska "sztuczna nerka" przyciągała pacjentów z różnych części nie tylko województwa podkarpackiego, ale i kraju. 

Teraz podobnie sytuacja wygląda z urologią, która od tego roku nosi już oficjalną nazwę Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej w Kolbuszowej. 

Pacjentów przyciąga nazwisko Tadeusza Ossolińskiego, który przed laty pracował jako ordynator Pododdziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. W Kolbuszowej stworzył on zespół składający się z cenionych przez pacjentów lekarzy. Efekt jest taki, że coraz więcej osób chce leczyć się właśnie w kolbuszowskim szpitalu. 

Ponad tysiąc operacji na urologii

Ze statystyk dostępnych na rządowych stronach wynika, że ten właśnie oddział jest wiodącym ośrodkiem urologii onkologicznej na Podkarpaciu. Rok 2022 w liczbach to 3500 hospitalizacji i 1120 operacji. 

- Jesteśmy na pierwszym miejscu w województwie podkarpackim pod kątem operacji raka prostaty (87 zabiegów) oraz usunięcia guzów nerki (40 zabiegów)

- mówi Zbigniew Strzelczyk, dyrektor szpitala w Kolbuszowej.

Kolbuszowska urologia w statystykach prześcignęła takie ośrodki jak Kliniczny Szpital im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. 

- Nasza urologia, z takimi lekarzami, jakich mamy, niewątpliwie moim zdaniem jest najlepszą w województwie podkarpackim

- uważa dyrektor Strzelczyk.

Co z oddziałem wewnętrznym?

Rozrastająca się urologia mieściła się na pierwszym oddziale szpitala w Kolbuszowej - w miejscu dawnej pediatrii. W styczniu tego roku przeniosła się piętro wyżej - w miejsce niedziałającego od dwóch lat oddziału wewnętrznego. 

Dyrektor Strzelczyk wyjaśnia, że na pierwszym piętrze było za mało miejsca dla coraz większej liczby pacjentów.

- Cały czas mamy około 26-30 pacjentów na urologii. Oddział jest zapełniony

- dodaje nasz rozmówca. 

W planie na ten rok jest remont oddziału po oddziale dziecięcym. Wykorzystany zostanie on pod oddział wewnętrzny (o ile uda się zatrudnić lekarzy internistów) lub urologię. Decyzje jeszcze nie zapadły. 

Obecnie kolbuszowska interna jest bardzo powoli odbudowywana na bazie lekarzy zatrudnionych w SP ZOZ Kolbuszowa. Dyrektor Strzelczyk wyjaśnia, że w planie jest stworzenie dziennego oddziału wewnętrznego przy oddziale nefrologii i dializoterapii. 

Zespół oddziału urologii - jacy lekarze przyjmują w Kolbuszowej?

 • Ordynator – dr n. med. Tadeusz Ossoliński

 • Lekarze:
  lek. Sławomir Szczygieł
  lek. Krzysztof Ossoliński
  lek. Anna Ossolińska
  lek. Marek Piotrowski

 • Pielęgniarka oddziałowa – Bogusława Jabłońska

 • Sekretarka medyczna – Alicja Bomba i Ewa Turek

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy