Reklama

Unieważniony przetarg. Co z posiłkami dla dzieci z gminy Dzikowiec?

Opublikowano:
Autor:

Unieważniony przetarg. Co z posiłkami dla dzieci z gminy Dzikowiec?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak tłumaczy Urszula Hahn, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzikowcu, zamówienie publiczne powinno być najpierw zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych, zgodnie z ustawą dotyczącą Prawa zamówień publicznych.

Ukazało się jednak wcześniej na stronie internetowej gminy Dzikowiec. Jak dodaje kierownik GOPS-u, wkradł się błąd. Ponowne ogłoszenie miało ukazać się w poniedziałek, 2 września..

Będą posiłki 

Jak zapewnia Urszula Hahn, rodzice nie mają się czym martwić, ponieważ posiłki dla dzieci w szkole będą zapewnione. Zostanie podpisana umowa tymczasowa na dwa tygodnie z jednym z przedsiębiorców, który zajmuje się przygotowaniem obiadów i cateringiem dla szkół. Później gmina od 16 września wyłoni wykonawcę, który zapewni dożywianie. 

Mechowiec gotuje sam 

Dożywianie ma być zapewnione wszystkim szkołom i przedszkolom z terenu gminy Dzikowiec, z wyjątkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mechowcu. Jak informuje kierownik Hahn, placówka ta zdecydowała się ponownie uruchomić kuchnię i stołówkę dla dzieci z podstawówki i przedszkola znajdującego się przy szkole. Od września sami będą przygotowywać posiłki dla swoich podopiecznych. 

Jak się okazuje, w pierwszym zamówieniu dotyczącym dożywiania w szkołach znalazła się szkoła w Mechowcu, ponieważ stowarzyszenie "Nasza szansa" prowadzące placówkę nie poinformowało GOPS-u, że będzie przygotowywać posiłki dla uczniów samodzielnie. 

Szkoły mogą gotować 

Na chwilę obecną reszta szkół i przedszkoli z terenu gminy Dzikowiec będzie korzystać z cateringu, który zapewni firma wyłoniona w drodze przetargu. Jak nadmienia kierownik dzikowieckiego ośrodka pomocy społecznej, w przyszłości można by było wrócić do systemu, gdzie każda ze szkół miała swoją kuchnię i posiłki przygotowywane były w placówkach. Jak się okazuje, były wstępne rozmowy zmierzające w tym kierunku. Byłoby to łatwiejsze rozwiązanie dla wszystkich. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE