Reklama

Unieważniony przetarg. Co z posiłkami dla dzieci z gminy Dzikowiec?

Opublikowano: śr, 4 wrz 2019 12:00
Autor:

Unieważniony przetarg. Co z posiłkami dla dzieci z gminy Dzikowiec?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak tłumaczy Urszula Hahn, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzikowcu, zamówienie publiczne powinno być najpierw zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych, zgodnie z ustawą dotyczącą Prawa zamówień publicznych.

Ukazało się jednak wcześniej na stronie internetowej gminy Dzikowiec. Jak dodaje kierownik GOPS-u, wkradł się błąd. Ponowne ogłoszenie miało ukazać się w poniedziałek, 2 września..

Będą posiłki 

Jak zapewnia Urszula Hahn, rodzice nie mają się czym martwić, ponieważ posiłki dla dzieci w szkole będą zapewnione. Zostanie podpisana umowa tymczasowa na dwa tygodnie z jednym z przedsiębiorców, który zajmuje się przygotowaniem obiadów i cateringiem dla szkół. Później gmina od 16 września wyłoni wykonawcę, który zapewni dożywianie. 

Mechowiec gotuje sam 

Dożywianie ma być zapewnione wszystkim szkołom i przedszkolom z terenu gminy Dzikowiec, z wyjątkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mechowcu. Jak informuje kierownik Hahn, placówka ta zdecydowała się ponownie uruchomić kuchnię i stołówkę dla dzieci z podstawówki i przedszkola znajdującego się przy szkole. Od września sami będą przygotowywać posiłki dla swoich podopiecznych. 

Jak się okazuje, w pierwszym zamówieniu dotyczącym dożywiania w szkołach znalazła się szkoła w Mechowcu, ponieważ stowarzyszenie "Nasza szansa" prowadzące placówkę nie poinformowało GOPS-u, że będzie przygotowywać posiłki dla uczniów samodzielnie. 

Szkoły mogą gotować 

Na chwilę obecną reszta szkół i przedszkoli z terenu gminy Dzikowiec będzie korzystać z cateringu, który zapewni firma wyłoniona w drodze przetargu. Jak nadmienia kierownik dzikowieckiego ośrodka pomocy społecznej, w przyszłości można by było wrócić do systemu, gdzie każda ze szkół miała swoją kuchnię i posiłki przygotowywane były w placówkach. Jak się okazuje, były wstępne rozmowy zmierzające w tym kierunku. Byłoby to łatwiejsze rozwiązanie dla wszystkich. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    matka

    jedzenie w przedszkolu i szkole to kpina.....porównując inne szkoły to Dzikowiec ma najdrożej i najgorzej!!!!!! czas to zmienić Drogi wójcie !!!!!