Reklama

Ulica Pileckiego w Kolbuszowej do przebudowy. Gmina ogłosiła kolejny przetarg. Kiedy pojawi się tam asfalt?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Ulica Pileckiego w Kolbuszowej do przebudowy. Gmina ogłosiła kolejny przetarg. Kiedy pojawi się tam asfalt? - Zdjęcie główne

Budowa ulicy Pileckiego w Kolbuszowej będzie realizowana etapami. | foto Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na położenie asfaltu na ul. Pileckiego w Kolbuszowej mieszkańcy czekają od blisko 40 lat. Przypomniał o tym radny Adam Kaczanowski, który przyznał, że użytkownicy drogi obawiają się, czy do tej inwestycji dojdzie. Co na to burmistrz Kolbuszowej?

Radny Adam Kaczanowski chciał usłyszeń od władz miasta co dalej z ulicą rotmistrza Witolda Pileckiego. Samorządowiec przypomniał, że w ubiegłorocznym budżecie gminy Kolbuszowa zaplanowano pieniądze na położenie asfaltu na tym trakcie. Ogłoszono nawet dwa przetargi na wykonanie zaplanowanych prac, ale żadna firma nie była chętna, aby podjąć się tego zdania. 

- W tym roku będą kolejne inwestycje i do każdej trzeba dołożyć. Dlatego mieszkańcy są zaniepokojeni, czy zostaną one wykonane ich wcześniej niezrealizowanej inwestycji. Oni na położenie asfaltu na ul. Pileckiego czekają już około 40 lat i chcieliby się w końcu doczekać

- powiedział radny Kaczanowski, apelując o to, aby ze względu na sytuację finansową gminy, to zadanie zrealizować etapami. 

Burmistrz Jan Zuba zapewnił, że gmina nie rezygnuje z tej inwestycji. Samorządowiec przypomniał, że poprzednie przetargi na przebudowę ulicy Pileckiego w Kolbuszowej obejmowały nie tylko przebudowę asfaltu, ale i przekładkę kabli energetycznych na prywatne działki oraz przełożenie gazociągu, który biegnie w drodze. 

- Nie zgłosiła się żadna firma. Uznaliśmy, że pewnie będzie ciężko znaleźć takiego wykonawcę, bo firmy drogowe nie chcą mieć kłopotów z gazownictwem i PGE

- zaznaczył szef gminy.


Ostatecznie podjęta została decyzja, że ogłoszone zostaną dwa przetargu. Pierwszy z nich będzie obejmował przebudowę i budowa sieci elektroenergetycznej, przebudowę oświetlenia ulicznego oraz wykonanie kanału technologicznego. Po wykonaniu tych prac przełożeniem gazociągu zajmie się firma wybrana przez zakład gazowniczy. 

- I to zostanie zrealizowane w tym roku. Dopiero po przebudowie linii kablowej i gazociągu będzie można ogłosił przetarg na roboty drogowe. Jak to w czasie będzie wyglądało, nie jestem w stanie tego przewidzieć

- dodał burmistrz podczas lutowej sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej. 

Kilka dni później, zgodnie z zapowiedzią, gmina ogłosiła przetarg na pierwszy etap inwestycji. Na zgłoszenie się firmy mają czas do 17 marca. Prace powinny zostać zrealizowane w ciągu 90 dni. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy