Reklama

Ulga w opłacie za śmieci dla rodzin wielodzietnych w gminie Kolbuszowa? Piotra Panek dopytuje a burmistrz odpowiada

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Ząbczyk

Ulga w opłacie za śmieci dla rodzin wielodzietnych w gminie Kolbuszowa? Piotra Panek dopytuje a burmistrz odpowiada - Zdjęcie główne

- Czy wyższe stawki, które takie rodziny płacą, zostaną im później wyrównane? - dopytywał radny Piotr Panek z Kolbuszowej Dolnej. | foto Kamil Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Temat odbioru i opłat za śmieci wrócił na obrady Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Radny Piotr Panek dopytywał, co z ulgą dla rodzin wielodzietnych. Czy zostaną im zwrócone pieniądze?

Podczas ostatniego spotkania samorządowców radni poruszyli temat zwrotu pieniędzy dla rodzin wielodzietnych. Mówiono też o nowym harmonogramie odbioru odpadów od mieszkańców gminy Kolbuszowa. 

- Chciałbym zapytać o ulgę dla rodzin wielodzietnych, jeżeli chodzi o wywóz śmieci - zaczął radny Piotr Panek. - Zobowiązaliśmy się, że takie rodziny będą miały niższą stawkę. Oni skarżą się, że płacą jak wszyscy i chciałbym zapytać, kiedy to się zmieni - dodał.  

Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, wyjaśnił, że urząd rozpocznie przygotowanie projektu uchwały, która będzie umożliwiała wprowadzenie ulgi dla rodzin wielodzietnych.

- Myślę, że prace rozpoczną się od marca - uzupełnił włodarz. 

Radnemu Piotrowi Pankowi takie wyjaśnienia nie wystarczały.

- Zaczniemy od marca, ale uchwałę podjęliśmy trzy miesiące temu. Czy wyższe stawki, które takie rodziny płacą, zostaną im później wyrównane? Bardzo proszę, żeby te prace to uwzględniały, żebyśmy zrekompensowali ten czas przynajmniej od stycznia dla tych rodzin, aby dostały zwrot nadpłaty

- powiedział samorządowiec Piotr Panek. 

Burmistrz Zuba podkreślił, że na tę chwilę urząd nie może zadeklarować, że nadpłaty zostaną zwrócone. 

- To nie od nas zależy - zaznaczył Jan Zuba. - Jest nadzór prawny wojewody z regionalnej izby obrachunkowej, więc to nie jest tak, że my możemy coś zmieniać - wyjaśnił. 

Szef gminy nadmienił, aby nie zapomnieć o tym, że uchwały dotyczące gospodarki odpadami publikowane są w dzienniku urzędowym wojewody i wchodzą w życie po 14 dniach od opublikowania. Jan Zuba dodał, iż obawia się, że nie będzie takiej możliwości zwrotu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy