Reklama

Strzelnicą w Kolbuszowej zajmie się MSWiA. W budynku wciąż nie można strzelać

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z wybudowanej za 1,7 mln zł strzelnicy w Kolbuszowej wciąż nie można w pełni korzystać. Dariusz Fus, dyrektor kolbuszowskiego liceum, wyjaśnia nam, dlaczego tak jest.

W sierpniu ubiegłego roku zakończono budowę strzelnicy, która sąsiaduje z kolbuszowskim LO. Następnie trwało jej doposażanie oraz opracowywano regulamin strzelnicy, który musi zatwierdzić burmistrz Kolbuszowej.

W pakiecie niezbędnych dokumentów przekazanych do Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej zabrakło jednak decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nowego budynku, którą wydaje powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Biorąc pod uwagę ustawę covidową, inwestor skorzystał z innej możliwości. Burmistrz wciąż jednak stał na stanowisku, że wspomniana decyzja jest niezbędna. O tej interpretacji przepisów pisaliśmy w materiale: W strzelnicy w Kolbuszowej nie można strzelać. Dlaczego?

Powiat kolbuszowski odwołał się od decyzji burmistrza

Ostatecznie sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Tarnobrzegu, do którego powiat kolbuszowski odwołał się od decyzji burmistrza z 17 listopada odmawiającej zatwierdzeniu regulaminu strzelnicy. 

- SKO przyznało nam rację - powiedział nam w poniedziałek (7 marca) Dariusz Fus, dyrektor kolbuszowskiego LO.

Lokalizacja kolbuszowskiej strzelnicy 

Sprawa strzelnicy trafiła do ministerstwa

Nie oznacza to jednak, że regulamin zatwierdzono. Jak się okazuje, burmistrz wciąż ma wątpliwości i wysłał zapytanie w tej sprawie do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ostateczna decyzja powinna zapaść do końca marca. 

Na razie brak tego ważnego dokumentu nie koliduje z możliwością korzystania z obiektu. Obecnie prowadzone są zajęcia teoretyczne dla uczniów LO, którzy zapisali się do sekcji strzeleckiej. Następnie uczniowie będą strzelać z broni pneumatycznej. Zgodnie z ustawą nie ma tu wymogu posiadania zatwierdzonego regulaminu strzelnicy. 

Kontakt z kierownikiem strzelnicy w Kolbuszowej

Pojawiają się natomiast pytania od mieszkańców, którzy również chcieliby skorzystać z tego obiektu, gdy będzie to już możliwe. Jak mówi dyrektor Fus, wszelkich informacji na ten temat udziela kierownik strzelnicy, z którym można skontaktować się pod nr. telefonu: 533 891 175.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy