Reklama

Uczniowie zadecydują o nowych kierunkach w szkole

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Uczniowie zadecydują o nowych kierunkach w szkole  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od nowego roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni pojawią się trzy nowe kierunki kształcenia. Zarząd Powiatu Kolbuszowskiego właśnie wyraził na nie zgodę.

Nowe kierunki, na które już wkrótce będzie prowadzony nabór, planowo mają zostać uruchomione zarówno na poziomie technikum, jak i szkoły branżowej.

Wśród nich znajdują się:

  •  technik eksploatacji portów i terminali
  • szkoła branżowa I stopnia – operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych oraz operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych.

ZOBACZ TAKŻE: Strażnik sprawdzi czym palisz w piecu


 

O tym, czy nowe kierunki zostaną uruchomione, zadecydują sami uczniowie, których rekrutacja rozpocznie się już w maju 2021 roku.

- Wzbogacamy ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni o trzy nowe kierunki – mówi Józef Kardyś, starosta kolbuszowski. – Wszystkie zawody, w jakich planujemy kształcenie, należą do grupy poszukiwanych pracowników – podkreśla.

 

Krótko o nowych zawodach

Technik eksploatacji portów i terminali jest zawodem z branży transportowo – logistycznej. Zajmuje się organizowaniem prac w terminalach przeładunkowych; nadzoruje prace i obsługę urządzeń przeładunkowych w portach morskich oraz rzecznych, terminalach samochodowych, kolejowych czy lotniczych; organizuje prace związane ze składowaniem towarów; obsługuje podróżnych przemieszczających się różnymi środkami transportu lądowego, kolejowego, powietrznego oraz wodnego.

 

Co robi operator?

Operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych obsługuje maszyny i urządzenia stosowane w robotach ziemnych i drogowych oraz wykonuje czynności związane z konserwacją maszyn i urządzeń drogowych. Z kolei operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych obsługuje i nadzoruje urządzenia służące do wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych. Ponadto obsługuje urządzenia pomocnicze do podawania surowca i odbioru przetworzonego tworzywa, sortuje półprodukty oraz gotowe produkty, kwalifikuje je według jakości i pakuje, a także nadzoruje i kontroluje prawidłowości przebiegu procesów przetwarzania tworzyw sztucznych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy