Reklama

Uczniowie z Widełki pasowani w Krakowie

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie z Widełki pasowani w Krakowie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Po zwiedzeniu Krakowa i przywitaniu się ze Smokiem Wawelskim uczniów ze Szkoły Podstawowej w Widełce czekało poważane wydarzenie.

17 września (wtorek) uczniowie z klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Widełce wraz ze swoją wychowawczynią Elżbietą Fabińską i dyrektorem szkoły Mirosławem Karkutem oraz rodzicami wybrali się oni na uroczyste pasowanie do Zamku na Wawelu w Krakowie. - Dzieci z wielkim zapałem oczekiwały tego wydarzenia - podkreśliła Elżbieta Fabińska. 

Pierwszym etapem wycieczki było  spotkanie ze Smokiem Wawelskim. Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki udali się w stronę Zamku Królewskiego, gdzie oczekiwała już przewodniczka, która oprowadziła dzieci i przybliżyła im historię powstania zamku. Opowiedziała o miejscach wspólnie odwiedzanych. Nie lada atrakcją było również odwiedzenie wieży obronnej Zamku Królewskiego na Wzgórzu Wawelskim, na której znajduje się Dzwon Zygmunta.

- Najważniejszym wydarzeniem wycieczki było jednak pasowanie - nadmieniła pedagog. Na dziedzińcu Zamku Wysokiego w obecności dyrektora, wychowawczyni i rodziców odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów oraz pasowanie. Tam właśnie przed wiekami przechadzała się patronka szkoły- Królowa Jadwiga. Dyrektor szkoły dokonał ceremonii pasowania, dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: "Pasuję Cię na ucznia pierwszej klasy". Z okazji tej uroczystości wychowawczyni wręczyła dzieciom dyplomy pasowania oraz pióra.

Po zakończonej uroczystości dzieci miały czas wolny, aby zwiedzić jeszcze ciekawe miejsca w mieście. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w krakowskim ZOO. - Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały zwierzęta, które w większości znają tylko z książek lub telewizji - powiedziała Elżbieta Fabińska. Z radosnymi wspomnieniami i czując się już pełnoprawnymi członkami szkoły podstawowej, pierwszoklasiści powrócili do swoich domów. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE