Reklama

Uczniowie z Kolbuszowej "Jedynki" wyróżnieni podczas III Kongresu Mediatorów Szkolnych

Opublikowano: wt, 2 sty 2018 13:30
Autor:

Uczniowie z Kolbuszowej "Jedynki" wyróżnieni podczas III Kongresu Mediatorów Szkolnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej zostali wyróżnieni podczas III Kongresu Mediatorów Szkolnych "Tuż przed falą".

W kolbuszowskiej "Jedynce" działa Szkolny Klub Mediatorów Rówieśniczych. Zespół tworzą uczniowie: Agata Kwaśnik, Martyna Skowrońska, Natalia Gul, Kamila Kicińska, Martyna Ragan, Angelika Szlachetka, Wiktoria Sadowska, Alicja Fornal, Bartłomiej Ungiert, Jakub Piórek, Hubert Mokrzycki, Szymon Partka. Grupą opiekuje się Halina Mianowska, nauczycielka i mediator w jednej osobie.

Grupa Mediatorów Rówieśniczych skupia się na rozpowszechnianiu idei mediacji, której celem jest budowanie zaufania pomiędzy ludźmi, prawidłowej komunikacji, współpracy i kultury dialogu. - Efektem naszej ubiegłorocznej pracy był nagrany filmik prezentujący pracę bezstronnego mediatora, który pomaga skłóconym stronom dojść do porozumienia i ugody. Posłużył on jako materiał edukacyjny podczas szkolenia uczniów, nauczycieli i rodziców w placówkach na terenie całego województwa podkarpackiego - wyjaśnia Halina Mianowska. W tym roku szkolnym młodzi mediatorzy pogłębiają swoją wiedzę, ćwiczą umiejętności mediacyjne i propagują mediacje wśród uczniów klas IV – VII szkoły podstawowej.

Więcej w 51 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    major

    Idea słuszna, ale jakoś nazwiska słuszne i znane w establischmencie (fon.) lokalnym, to oczywiście nie wytyk!!! Tak zaczyna się "pchanie" swoich, a tak nie powinno być; chyba, że pozostali uczniowie uznali ich wyższość i zrezygnowali z walki, albo wychowawcom brakło odwagi w obiektywnej ocenie?