Reklama

Uczniowie szkoły w Woli Rusinowskiej popularyzują naukę. Pod okiem nauczycielki założyli własne koło naukowe

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: SP Wola Rusinowska

Uczniowie szkoły w Woli Rusinowskiej popularyzują naukę. Pod okiem nauczycielki założyli własne koło naukowe - Zdjęcie główne

Uczniowie ze szkoły w Woli Rusinowskiej założyli swoje koło naukowe. | foto SP Wola Rusinowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uczniowie klasy 7 ze szkoły w Woli Rusinowskiej postanowili rozwijać swoje zdolności i umiejętności naukowe. Pod kierunkiem Sylwii Koniuszy, nauczycielki biologii i chemii, założyli Koło Naukowe "Być jak Ignacy". Na tym nie koniec.

Wychowankowie szkoły dołączyli do nowej edycji programu oświatowego "Być jak Ignacy". Jej organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. 

Uczniowie wspólnie wykonują doświadczenia, rozwiązują zagadki, wykonują pomoce naukowe.

- Dzięki tym aktywnościom nauka staje się ciekawsza i prostsza. Na zajęciach dyskutują, grają w gry edukacyjne, uczą się przy okazji pierwiastków, tworzą własne pomoce naukowe oraz wykonują doświadczenia

- relacjonuje Sylwia Koniuszy. 

Dzięki robotowi Blu zostali zainspirowani do wykonania gazetki oraz plakatów na temat polskich noblistów. Ponadto wzorem Marii Skłodowskiej-Curie uczniowie szkoły w Woli Rusinowskiej promują jazdę na rowerach.

- Zajęcia realizowane w ramach projektu są nie tylko ciekawe, ale też kolorowe. Każdy tak naprawdę może wykonać doświadczenia prezentujące substancje chemiczne, kwasy i zasady prosto z domowej kuchni. Do probówek uczniowie wlali sok z cytryny, wodę z octem, wodę z sodą, wodę z solą, wodą z cukrem oraz wodę z proszkiem do prania. Wy możecie użyć szklanek w domu. Następnie do substancji w probówkach za pomocą pipety został dodany sok z czerwonej kapusty. Dzięki temu odczynnikowi mali naukowcy mogli wykryć kwasy (kolor zmienił się na czerwony) oraz zasady (kolor zielony) czy też substancje obojętne (kolor niebieski lub fioletowy)

- tłumaczy nauczycielka chemii i biologii. 

Uczniowie tym samym zachęcają wszystkich do zrobienia tego doświadczenia w kuchni w domu. Należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie, eksperymentując w kuchni, należy poprosić o pomoc rodziców. 

Ciekawym doświadczeniem był dla uczniów wyścig po skarb. Zabawa polegała na puszczaniu iskierki i zdobyciu przez drużynę najwięcej ciekawostek na temat Nagrody Nobla oraz polskich noblistów. Na kolejnych zajęciach uczniowie sprawdzą swoją wiedzą w grze dydaktycznej, a będzie to teleturniej.

- Zapraszamy do śledzenia naszych relacji na stronie szkoły, aby dowiedzieć się więcej o działalności koła naukowego - zachęca przedstawicielka placówki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy