Reklama

Uczniowie majdańskiej podstawówki będą kontynuować naukę w budynku wygaszanego gimnazjum na osiedlu Podlasek

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie majdańskiej podstawówki będą kontynuować naukę w budynku wygaszanego gimnazjum na osiedlu Podlasek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI To już pewne. Uczniowie klas 5-8 majdańskiej podstawówki będą od września kontynuować naukę w budynku wygaszanego gimnazjum na osiedlu Podlasek. I choć wstępna propozycja obejmowała przeniesienie na Podlasek także czwartoklasistów, to jednak pozostaną oni w budynku przy ul. Jagiellońskiej. Dlaczego?

W miniony czwartek (23 maja) w budynku wygaszanego gimnazjum na os. Podlasek w Majdanie Królewskim odbyło się spotkanie z rodzicami. Poruszona została podczas niego między innymi kwestia planowanego przeniesienia od r. szk. 2019/2020 kształcenia uczniów klas 4 – 8 PSP w Majdanie Królewskim do budynku szkoły na os. Podlasek. 

Na życzenie rodziców

Wyniki rozmów z rodzicami, którzy bardzo licznie wzięli udział w spotkaniu, przedstawiła nam Marta Godek, dyrektor PSP w Majdanie Królewskim. 

- Po dosyć burzliwej i głośnej dyskusji, a wypowiadali się zarówno rodzice dzieci, dyrektor szkoły, pan wójt, radni oraz nauczyciele, ostatecznie podjęta została decyzja, że do budynku gimnazjum na os. Podlasek od września przejdą dzieci od klas 5-8, a nie tak jak wstępnie planowaliśmy od klasy 4 do klasy 8 - wyjaśniła dyrektor. - Taka decyzja została podjęta na wyraźne życzenie części rodziców - dodała.

W budynku szkoły znajdującym się przy ul. Jagiellońskiej pozostaną więc oddziały przedszkolne oraz  klasy 1-4.

Zapewnić dowóz

Dyrektor majdańskiej podstawówki wyjaśniła, że podczas czwartkowego spotkania rodzice podjęli także temat dowozu dzieci do szkoły na os. Podlasek. - Młodsze dzieci, których droga do szkoły przekracza 3 km, a starsze dzieci - 4 km, tym dowozem miały być i tak objęte, ale rodzice podnieśli też kwestię tych dzieci, których droga do szkoły jest krótsza - stwierdziła Marta Godek. 

Jak dodała, szkoła jest w trakcie rozmów z organem prowadzącym na temat zorganizowania dowozu na os. Podlasek. - Po ustaleniach z panem wójtem robimy w szkole listy dzieci według ulic i będziemy potem rozmawiać, jak te przystanki planować  - wyjaśniła. - Najwięcej uwag zgłosili rodzice dzieci zamieszkujących okolice Rynku i centrum Majdanu Królewskiego, dlatego rozmawiamy też na ten temat, by udało się dowozem objąć również dzieci zamieszkujące te okolice - dodała.

Dyrektor Marta Godek zapewniła również, że jeżeli jakakolwiek decyzja zostanie podjęta w sprawie dowozów, rodzice dowiedzą się o niej jako pierwsi. - Myślę, że wszystko zostanie pozytywnie zakończone, bo dowóz do szkół w naszej gminie funkcjonuje od wielu lat i jak dotąd udawało się go rokrocznie rozsądnie planować bez niepotrzebnych emocji - podsumowała.

Zagospodarowany budynek

Dyrektor Godek wyjaśniła, że po rozłożeniu pracy szkoły na dwa budynki, czyli dzieci młodsze i dzieci starsze, większość budynku  na Podlasku zostanie zagospodarowana już od września. - Większość klas młodszych mamy podwójnych, więc docelowo za kilka lat, nawet tych starszych klas będzie się więcej uczyło na Podlasku. Na pewno więc większa część tamtego budynku zostanie rozsądnie i dla dobra majdańskiej edukacji zagospodarowana - powiedziała Marta Godek.

Jak zaznaczyła, przeniesienie części uczniów do budynku wygaszanego gimnazjum jest dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla uczniów. - Nam chodzi przede wszystkim o to, aby dzieci miały dobre warunki do nauki, a budynek na Jagiellońskiej jest już, według obecnych wymogów bezpieczeństwa i higieny pracy, niewystarczający dla ponad 300 dzieci, a ta liczba z roku na rok u nas rośnie - stwierdziła. - W czasie przerw dzieci nie mają tam już niestety warunków do odpoczynku, bo na wąskich korytarzach jest po prostu ciasno i głośno. On jest ładnie wyremontowany, ale dostosowywany był pod potrzeby dzieci przedszkolnych i dzieci z klas 1-6 uczących się według poprzedniego systemu edukacji, zaś pod potrzeby klas starszych budowany był ten na Podlasku, który jest dużo młodszy i zaprojektowany według nowszych standardów budowlanych dla placówek oświatowych - uzasadniła Marta Godek. - Są szerokie i duże korytarze, pracownie przedmiotowe, przestronne pomieszczenie biblioteki, stołówki szkolnej, gabinet stomatologa, higieny szkolnej, jest też ogrodzone boisko wielofunkcyjne z kortem tenisowym - wymieniła. - Jak powiedział rodzicom pan wójt, budynek na Podlasku to budynek oświatowy o najwyższym standardzie w całej gminie. Rodzice to rozumieją i przyznają, że to jest nowy i ładny budynek i jest on dla dzieci dobrym rozwiązaniem - podsumowała.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE