Reklama

Uczniowie "Jedynki" będą jeździć windą

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie "Jedynki" będą jeździć windą - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jedna z największych placówek w gminie Kolbuszowa zostanie wyposażona w zewnętrzną windę.

Mowa o Szkole Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej przy ul. Kościuszki. Gmina Kolbuszowa szuka firmy, która wykona tę inwestycję.

Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, projektowana inwestycja obejmuje przebudowę budynku szkoły oraz budowę windy zewnętrznej o wymiarach prawie 1,5 m na 1,6 m z dachem płaskim. 

Zadanie to ma na celu likwidację barier architektonicznych poprzez zapewnienie komunikacji między poszczególnymi, trzema kondygnacjami obiektu. Powstanie ona przy segmencie dawnego gimnazjum (budynek bliżej ronda) od strony boiska ze sztuczną nawierzchnią. Winda będzie miała min. 400 kg udźwigu.

W ramach przebudowy przewidziano rozbiórkę drzwi zewnętrznych oraz dwóch okiem. Z dokumentacji przetargowej wynika również, że przy okazji realizowanych prac przewidziano wykonanie fasady aluminiowej, przeszkolonej z drzwiami zewnętrznymi na parterze, celem doświetlenia korytarzy. 

Budowa platformy dla niepełnosprawnych przy szkole zostanie dofinansowana z pieniędzy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Mowa o 123 tys. zł.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE