Reklama

Uczennice ze szkoły w Ostrowach Tuszowskich zajęły 16. miejsce w konkursie You Can Dance! - To wymagało odwagi - mówi Magdalena Szpyt

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: SP Ostrowy Tuszowskie

Uczennice ze szkoły w Ostrowach Tuszowskich zajęły 16. miejsce w konkursie You Can Dance! - To wymagało odwagi - mówi Magdalena Szpyt - Zdjęcie główne

- Jesteśmy wdzięczne wszystkim za każdy oddany głos - mówi Magdalena Szpyt. | foto SP Ostrowy Tuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Ostrowach Tuszowskich (gm. Cmolas) zajęły 16. miejsce w konkursie organizowanym przez program You Can Dance. To duże osiągnięcie biorąc pod uwagę to, że wzięło w nim udział 350 szkół z całej Polski. - To wymagało odwagi - mówi Magdalena Szpyt.

Znane już są wyniki konkursu drugiej edycji konkursu „You Can Dance!”, będącego wspólną inicjatywą Telewizji Polskiej oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki, w którym wzięły udział uczennice z Ostrów Tuszowskich.

Do wygrania było aż 15 tysięcy złotych, a zwycięską szkołę odwiedzą jurorzy z programu emitowanego w TVP. Na internetowe głosowanie był czas do 5 marca do północy. W konkursie mogło zwyciężyć 10 szkół z największą liczbą zdobytych głosów. Zwycięzcami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Komisji Edukacji Narodowej w Toruniu. To oni zebrali największą liczbę głosów od internautów.

W konkursie wzięło udział 350 szkół z całej Polski i 27 z Podkarpacia. Jako jedyna z powiatu kolbuszowskiego do rywalizacji stanęła szkoła w Ostrowach Tuszowskich. Co prawda nie udało się znaleźć w pierwszej dziesiątce, ale dziewczęta dały z siebie wszystko. Sam udział w konkursie i przełamanie pewnych barier jest dużym osiągnięciem, co podkreśla nauczycielka Magdalena Szpyt.

- Zdobyliśmy prawie 14 tysięcy głosów. Uważamy to za sukces i bardzo serdecznie dziękujemy naszym dziewczynom za zaangażowanie w tę przygodę. Razem udało nam się zwrócić uwagę na tematykę profilaktyki depresji wśród nastolatków, na znaczenie aktywności fizycznej i obecności drugiego człowieka w higienie zdrowia psychicznego

- poinformowała na swoich mediach społecznościowych.

Nauczycielka z ostrowskiej podstawówki zaznacza, że wystąpienie przed ludźmi z całej Polski było nie lada wyzwaniem. - Dla naszych uczennic to był pierwszy raz wystawienia się na ocenę na bardzo dużym forum, także na krytykę. To wymagało odwagi! - gratulowała swoim wychowankom.

Magdalena Szpyt podziękowała na koniec wszystkim ludziom, którzy zagłosowali na dziewczęta w konkursie i wspierali je w realizacji tego przedsięwzięcia.

- Jesteśmy wdzięczne wszystkim za każdy oddany głos - rodzicom, całej społeczności szkoły podstawowej w Ostrowach Tuszowskich, wszystkim znajomym oraz życzliwym osobom, które wspierały nas ciepłym słowem

- podsumowała.

Wyniki tanecznego konkursu można sprawdzić na stronie internetowej You Can Dance (kliknij w link). 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy