Reklama

Tym razem udało się znaleźć chętnego najemcę na ośrodek zdrowia w Cmolasie

Opublikowano: śr, 15 maj 2019 10:27
Autor:

Tym razem udało się znaleźć chętnego najemcę na ośrodek zdrowia w Cmolasie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina po raz drugi ogłosiła zapytanie ofertowe dotyczące wynajmu nowo powstałego ośrodka zdrowia w Cmolasie.

Jak informuje Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, do przetargu na najem Gminnego Ośrodka Zdrowia w Cmolasie przystąpił jeden oferent, który spełniał warunki udziału.

 Chętnym na otworzenie działalności związanej z opieką zdrowotną w Cmolasie jest Centrum Medyczne BMS z Majdanu Królewskiego. - Warunkiem przystąpienia do przetargu było zobowiązanie do świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, rehabilitacyjnej i stomatologicznej - podkreśla włodarz gminy. - Po podpisaniu stosownej umowy najemca podejmie czynności związanie z uruchomieniem ośrodka zdrowia - dodaje Eugeniusz Galek.

NFZ i prywatnie

Urząd Gminy Cmolas zastrzegł w zapytaniu ofertowym, że wizyty  prywatne w ośrodku nie mogą być częstsze niż przyjmowanie pacjentów na NFZ.

Ośrodek o powierzchni 450 mkw. składa się z parteru i poddasza. Znajdują się w nim  między innymi cztery gabinety lekarskie i sześć rehabilitacyjnych. Gmina podjęła decyzję, że miesięczny czynsz za całość obiektu będzie wynosić 5687,52 zł.

O wycenie informował jeszcze w ubiegłym roku Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas. Biegły wycenił budynek. Stawka za metr kwadratowy na parterze wynosi 12 zł, czyli łącznie 3 tys. zł. Na poddaszu użytkowym wygospodarowano 203 mkw., stawka za jeden metr kw. to 8 zł, czyli łącznie 1624 zł. - Razem wychodzi 4624 zł, plus 23 proc. VAT - wyliczał włodarz na jednej z sesji. 

Kiedy zostanie otwarty ośrodek zdrowia i jacy specjaliści będą w nim przyjmować? Odpowiedź już w najbliższym numerze Korso Kolbuszowskie.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -0

    Ja

    I bardzo dobrze . Nie trzeba bedzie jezdzic do Majdanu.

  • 3 lata temu | ocena +1 / -0

    Mieszkaniec

    No i elegancko.