Reklama

Tutaj nie było kanalizacji. Ile kosztuje przyłącze do sieci?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. UM Kolbuszowa

Tutaj nie było kanalizacji. Ile kosztuje przyłącze do sieci? - Zdjęcie główne

foto Fot. UM Kolbuszowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolejnym sołectwem w gminie Kolbuszowa, w której budowana jest kanalizacja, jest Werynia. Ile mieszkańcy zapłacą za przyłącze do sieci?

Mieszkańcy, których domy zostaną podpięte do gminnej sieci, będą mieli w sumie sześć miesięcy na zawarcie umowy z gminą na wykonanie przyłącza do ich nieruchomości.


Wcześniej otrzymają też fakturę do opłacenia, którą będą musieli uregulować przed wykonaniem prac na ich działce. Jaki to koszt? Jak poinformował nas Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, do zapłaty będzie 1483,24 zł. Pracownicy urzędu już wcześniej skontaktowali się mieszkańcami, informując ich o kosztach przyłącza. 

Wykonanie przyłączy będzie ostatnim etapem inwestycji. W pierwszej kolejności firma, która wygrała przetarg, musi wykonać sieć grawitacyjną oraz odcinki rurociągów tłocznych. W pobliżu skrzyżowania (dawnej drogi wojewódzkiej z drogą powiatową) powstanie pompownia ścieków. 

Ścieki z Weryni trafią do oczyszczalni w Kolbuszowej Dolnej. Rurami będą przechodziły przez strefę, następnie pod drogą aż do komory rozprężnej i dalej do istniejącej kanalizacji przy ul. Sokołowskiej. 

Budowa pierwszego etapu kanalizacji w Weryni ruszyła w 2020 roku. Zakres prac obejmuje wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o łącznej długości ok. 6 km, sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej o łącznej długości ok. 1,4 km.

W planach została ujęta także budowa pompowni ścieków z utwardzeniem i ogrodzeniem terenu wokół pompowni, budowa drogi dojazdowej oraz budowa przyłącza elektroenergetycznego. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec sierpnia 2022 roku. W efekcie do sieci podpięte mają zostać 92 budynków. Będzie z niej korzystało ponad 300 mieszkańców. 

Obecnie na terenie gminy Kolbuszowa skanalizowane są sołectwa: Kolbuszowa Dolna, Świerczów, Zarębki i część miejscowości Nowa Wieś i Kolbuszowa Górna.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy