Reklama

Trzy najbardziej bezpieczne gospodarstwa rolne nagrodzone

Opublikowano: wt, 7 lis 2017 15:57
Autor:

Trzy najbardziej bezpieczne gospodarstwa rolne nagrodzone - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI KRUS wybrał i nagrodził trzy najbardziej bezpieczne gospodarstwa rolne na terenie naszego powiatu.

W tym roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadziła już 15. edycję konkursu pt. "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" skierowanego do rolników. W tegorocznej edycji powiatowej, organizowanej przez Placówkę Terenową KRUS z Kolbuszowej, wzięło udział osiem gospodarstw rolnych z terenu gminy Raniżów.

W konkursie były oceniane takie kryteria jak: ład i porządek w gospodarstwie, stan budynków inwentarskich i pomieszczeń gospodarczych, wyposażenie maszyn i urządzeń rolniczych w osłony ruchomych części, stan techniczny pilarek łańcuchowych i tarczowych, warunki obsługi i chowu zwierząt, stosowanie i jakość środków ochrony roślin, organizacja miejsc wypoczynku i zabawy dzieci.

 

Zwycięzcą etapu powiatowego zostało gospodarstwo Beaty Malec z Posuch. Drugie miejsce zajęło gospodarstwo Anny Borawiak  z Raniżowa, a trzecie Gustawa Hermanowskiego z Zielonki.

W czwartek, 19 października, odbyło się podsumowanie edycji powiatowej konkursu w budynku OSP w Woli Raniżowskiej. Wzięli w nim udział właściciele wszystkich ośmiu gospodarstw biorących udział w konkursie. Jan Puzio, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Kolbuszowej, podziękował wszystkim rolnikom za udział w konkursie, przypomniał jego cele i idee.

Organizację konkursu wsparło Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej. Przewodniczący rady powiatu Mieczysław Burek nagrodził wszystkich uczestników konkursu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.