Reklama

Trzeźwy poranek na Podkarpaciu. Zatrzymano 40 nietrzeźwych kierowców

Opublikowano:
Autor:

Trzeźwy poranek na Podkarpaciu. Zatrzymano 40 nietrzeźwych kierowców  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podkarpaccy policjanci zatrzymali 40 kierujących, którzy kierowali pojazdami, mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań "Trzeźwy poranek". W ciągu kilku godzin skontrolowano ponad 16 tys. kierowców.

Wczoraj (poniedziałek, 23 września) funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Policjanci skontrolowali w tym czasie 16092 kierowców. Podczas prowadzonej akcji policjanci ujawnili 40 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 17 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 23 odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali także 35 uprawnień do kierowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE