Reklama

Trwają prace przy rozbudowie oczyszczalni ścieków w Kolbuszowej Dolnej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rozpoczęto prace na terenie oczyszczalni ścieków w Kolbuszowej Dolnej. Będzie to pierwszy etap planowanej od dawna inwestycji. Oczyszczalnia zostanie rozbudowana i zmodernizowana.

Głównym założeniem inwestycji jest wykonanie drugiego ciągu technologicznego oraz modernizacja już istniejącego. W ramach zadania przebudowane i wyremontowane zostaną budynki techniczne i zagospodarowany będzie teren oczyszczalni.

- Ponadto wybudowane zostaną nowe obiekty: reaktor biologiczny, osadniki wtórne, kontenerowa stacja zlewna, budynek mikrosita, komora tlenowej stabilizacji osadu oraz stacja pix

- wyjaśniają przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. 

 

To znaczące przedsięwzięcie dla gminy Kolbuszowa. Inwestycja dostosuje istniejącą oczyszczalnię do przyjęcia większej ilości ścieków komunalnych. Zwiększy przepustowość ścieków z 3600 m3/d do 5500 m3/d, co pozwoli na wydajniejszą pracę. Modernizacja poza korzyściami ekologicznymi pozwoli również na dalszą rozbudowę kanalizacji.

Koszt inwestycji to kwota prawie 24 mln zł, z czego ok. 10 mln zł to pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Planowany termin zakończenia prac to koniec sierpnia 2023 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy