Reklama

Trwają dyskusje nad sztandarową inwestycją gminy Kolbuszowa - przebudową stadionu. Ogłoszono w tej sprawie już drugi przetarg

Opublikowano:
Autor:

Trwają dyskusje nad sztandarową inwestycją gminy Kolbuszowa - przebudową stadionu. Ogłoszono w tej sprawie już drugi przetarg  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na czerwcowej sesji rady gminy, Stanisław Zuber pełniący funkcję skarbnika, przedstawił projekt zmiany do uchwały, dotyczący kolbuszowskiego stadionu. Co do tego obiektu sportowego istnieją plany poważnej przebudowy.  Jak pisaliśmy kilka numerów temu, kwota, jaką gmina może przeznaczyć na ten cel, okazała się niewystarczająca.

Burmistrz zapewnił jednak, że nie zrezygnuje z tej inwestycji, ponieważ jest ona bardzo potrzebna.

- Na to zadanie został przygotowany przetarg. Przetarg ten wykazał, że pieniądze, które były planowane na tę inwestycję w kwocie 3 mln 499 tys. zostały powiększone w ofercie potencjalnego wykonawcy do kwoty prawie 5 milionów - referuje skarbnik.

- W związku z tym, że to zadanie zostało wpisane jako przedsięwzięcie do wieloletniej prognozy inwestycyjnej, prosimy o uwzględnienie wniosku związanego ze zmianą kwot przewidzianych na realizację tego zadania tak, jak zostało to określone w projekcie uchwały, czyli w roku 2018 do kwoty 1 mln  166 tysięcy  655 zł, w roku 2019 3 mln  765 tysięcy 120 zł - przedstawił Stanisław Zuber.

Komisja finansowa negatywnie ustosunkowała się do tego projektu uchwały. Dokumentu nie poparli także pozostali radni, odrzucając go.

Tymczasem 5 lipca wystartował kolejny przetarg dotyczący przebudowy stadionu.

Przesunięciu uległ termin zakończenia prac - w pierwszym przetargu podano 31 października 2019 roku, natomiast w aktualnym przetargu jako termin zakończenia prac przyjmuje się 31 marca 2020 roku.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE