Reklama

Trwa remont stadionu sportowego w Dzikowcu. Zobacz, jak postępują prace [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sprawdzamy, jak postępują prace na stadionie sportowym w Dzikowcu. Początkiem kwietnia na płytę boiska weszli robotnicy. Od tamtego czasu wszystkie mecze KS Dzikowiec zostały przeniesione na stadion w Weryni.

Gmina Dzikowiec wyda sporą kwotę na odnowę stadionu i zabudowań wokół obiektu przy ul. Sportowej w Dzikowcu. Prace na obiekcie ruszyły początkiem kwietnia. Aktualnie ze stadionu zniknęła murawa. Zostało również zdemontowane ogrodzenie i trybuny. Na płycie boiska pracuje ciężki sprzęt. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Nowe prawie wszystko

Zmian będzie całkiem sporo. Inwestycja obejmuje m.in. modernizację pomieszczeń zaplecza klubu sportowego KS Dzikowiec (wymiana posadzki, drzwi, remont tynków i malowanie ścian). 

Odnowiona zostanie także murawa - zostanie wykonany drenaż na płycie boiska, instalacja zraszająca oraz powstanie zbiornik na deszczówkę. Oprócz całkowitego remontu trybun zostanie wymienione ogrodzenie oraz powstanie chodnik między płytą boiska a budynkiem szatniowym, pod altaną i przy ogrodzeniu. Stadion w Dzikowcu doczeka się również parkingu z nawierzchnią asfaltową, a plac wokół niego zostanie utwardzony tłuczniem.

Przedstawiciel Urzędu Gminy w Dzikowcu w rozmowie z nami przyznał, że ma to być pierwsza w historii taka modernizacja. Same pomieszczenia klubowe powstały w 2010 roku. Zarówno one, jak i stadion, nie były od tamtego czasu odnawiane. 

Murawa z Ładu

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku dzikowiecka gmina otrzymała z Polskiego Ładu ponad 9 mln 500 tys. złotych. To właśnie część z tych pieniędzy zostanie przeznaczona na odnowienie kompleksu sportowego. Reszta pieniędzy (tj. 6 mln 700 tys. zł) zostanie przeznaczona na budowę i modernizację dróg gminnych.

Mecze na Weryni

Inwestycja ma kosztować w sumie 3 mln 584 tys. złotych. Lwia część z tych pieniędzy pochodzi właśnie z rządowego dofinansowania. Wyniosło ono ponad 2 mln 800 tys. złotych. Reszta pieniędzy to wkład własny dzikowieckiej gminy.

Przypomnijmy, że wszystkie mecze klubu KS Dzikowiec rozgrywane "u siebie" będą odbywać się na stadionie w Weryni. Ma to związek z rozpoczęciem prac modernizacyjnych na dzikowieckim boisku. Pisaliśmy o tym tutaj: Stadion w Dzikowcu zamknięty. Wszystkie mecze zostały przeniesione

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy