Reklama

Trwa remont krajowej drogi nr 9 w miejscowościach Komorów oraz Majdan Królewski. Mieszkańcy skarżą się na korki i utrudnienia

Opublikowano:
Autor:

Trwa remont krajowej drogi nr 9 w miejscowościach Komorów oraz Majdan Królewski. Mieszkańcy skarżą się na korki i utrudnienia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak informuje Bartosz Wysocki, przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, umowa na to zadanie została podpisana 25 sierpnia 2017 r.

- Wykonawcą prac za kwotę prawie 16 mln zł jest konsorcjum firm PBI Infrastruktura S.A. i PBI WMB. - informuje rzecznik GDDKiA w Rzeszowie. - Zamówienie obejmuje w szczególności opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wymaganych prawem opinii, uzgodnień, decyzji, zezwoleń oraz wykonanie robót budowlanych, między innymi przebudowę jezdni oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego.

Długie korki

Korzystający z drogi jednak skarżą się na  kłopoty związane z remontem. Głównym problemem kierowców są korki. - Jeżdżę tędy codziennie do pracy - mówi kierowca. - Ale w godzinach szczytu to, jadąc krajową 9 od Majdanu do Cmolasu, trzeba wystać się bardzo długo w korkach, a droga zajmuje jakieś 30 minut - informuje niezadowolony i dodaje, że często, aby ominąć korki na krajówce, kierowcy wybierają objazdy bocznymi drogami.
- Odkąd remontują drogę, wolę pojechać objazdem - mówi mieszkanka gminy Cmolas. - Jadąc w stronę Nowej Dęby, wolę pojechać boczną drogą i ominąć Komorów i Majdan, bo tam jest tragedia, trzeba stać w korku dobre 15 minut, przy dużym natężeniu ruchu, nie wspominając, że tamtędy jeżdżą jak wariaci, bo wszyscy się spieszą, jak już odstoją swoje - dodaje kierowca.
Jak informuje Bartosz Wysocki, termin zrealizowania prac to 31 październik tego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE