Reklama

Trwa okres składania wniosków przez rolników. Mogą oni odzyskać przez to część wydanych pieniędzy na olej napędowy

Opublikowano: wt, 12 lut 2019 07:00
Autor:

Trwa okres składania wniosków przez rolników. Mogą oni odzyskać przez to część wydanych pieniędzy na olej napędowy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pieniądze wypłacane będą gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na ON używany do produkcji rolnej, powinien zbierać faktury VAT.

W terminie od 1 lutego 2019 r. do 28 lutego 2019 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych. Należy dołączyć faktury VAT lub ich kopie. Stanowią one dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2018 r. do 31 stycznia 2019 r.

Drugi termin złożenia wniosków zaczyna się od 1 sierpnia do 2 września 2019 r. Tak samo jak w pierwszym terminie należy złożyć odpowiedni wniosek wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2019 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2019 r.

 

Terminy wypłat

Od 1 do 30 kwietnia 2019 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie

Od 1 do 31 października 2019 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie
 
Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2019 r. wynosi:

100 zł * ilość ha użytków rolnych

oraz

30 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.