Reklama

Trwa budowa mijanki w Majdanie Królewskim |ZDJĘCIA|

Opublikowano: czw, 21 mar 2019 13:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Działając na zlecenie głównego wykonawcy mijanki – Grupa KZN Bieżanów dostarcza komplet konstrukcji rozjazdowych niezbędnych do rozbudowy tej stacji.

Rozjazdy o mniejszych promieniach dostarczone zostały w starej technologii, czyli w częściach gotowych do montażu przez wykonawcę inwestycji. Natomiast kluczowe dla nowego układu stacyjnego konstrukcje Rz60E1-500-1:12, umożliwiające ruch pociągów z prędkością do 160 km/h na kierunku prostym i 60 km/h na kierunku zwrotnym, zostały dostarczone w technologii blokowej.

- Wykorzystaliśmy elastyczność systemu Switcher umożliwiającą współdziałanie ze wszystkimi znanymi technologiami wspierającymi blokową logistykę rozjazdów. Nasze wagony z uchylnymi platformami dowiozły bloki rozjazdowe na budowę mijanki. Następnie wykorzystując technologię mobilnych bramownic firmy Geismar dokonaliśmy rozładunku – mówi Grzegorz Leszczyński, członek zarządu Grupy KZN Bieżanów ds. inwestycji i logistyki. 

Inwestycja w Majdanie Królewskim, wraz z elektryfikacją całego odcinka Ocice-Rzeszów oraz końcem modernizacji linii kolejowych 8 i 25; zwiększy przepustowość, umożliwi szybsze podróże i możliwości uruchomienia dogodniejszych połączeń między Rzeszowem a Warszawą przez Sandomierz – Skarżysko– Kamienną i Radom oraz przez Tarnobrzeg – Stalową Wolę i Lublin. Rozjazdy w blokach dostarczone na budowę tej mijanki umożliwią zapewnią dłuższą i mniej awaryjną eksploatację całego zmodernizowanego układu stacyjnego. 


Zdjęcia: Grupy KZN Bieżanów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +1 / -0

    Zdzich

    Świetne - nie wasze - zdjęcia

  • 3 lata temu | ocena +3 / -3

    HUCIUR

    Ile razy trzeba powtarzać że to miejsce znajduje się w Hucie Komorowskiej a nie w Majdanie Królewskim. Może warto by się tym zająć na radzie gminy , bo taj jak dawniej na osiedlu Dęba , na dworcu był napis Dęba-Rozalin po niewczasie znikł to i tu MK w tym miejscu to zwykła nieprawda ..