Reklama

Reklama

Trwa budowa bloku operacyjnego przy kolbuszowskim szpitalu

Opublikowano: pt, 14 wrz 2018 20:30
Autor:

Trwa budowa bloku operacyjnego przy kolbuszowskim szpitalu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Prace przy budowie bloku operacyjnego oraz centralnej sterylizatorni idą pełną parą. – Nie mamy żadnych opóźnień, wszystko jest pod kontrolą - zapewnia Zbigniew Strzelczyk, dyrektor SP ZOZ Kolbuszowa.

Reklama

W ramach tego zadania powstaną trzy sale operacyjne, sala przygotowania pacjenta oraz sala wybudzeń. - Każda z nich wyposażona zostanie w tor wizyjny umożliwiający rejestrację i transmisję zapisu operacji w celu bezpośredniej konsultacji medycznej w trakcie zabiegu - wyjaśnia Barbara Żarkowska ze Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej.

Nowy laser

Zgodnie z zapowiedziami nowy blok operacyjny ma zostać wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Ma zostać zakupiony m.in. laser do kruszenia kamieni, zestaw narzędzi artroskopowych z optyką oraz nóż ultradźwiękowy.

- Jest to aparatura i wyposażenie wykorzystywane na bloku operacyjnym oraz sali wybudzeń - wyjaśnia przedstawicielka starostwa. - Oprócz tego kupiony będzie nowoczesny sprzęt medyczny, służący całej jednostce szpitalnej, tj. m.in. sprzęt do rentgenodiagnostyki czy wysokiej klasy aparat USG - dodaje Barbara Żarkowska.

Ogromne dofinansowanie

Całe zadanie ma kosztować 11,5 mln zł, przy czym dofinansowanie unijne wynosi ponad 9,7 mln zł.

Obok budowy bloku operacyjnego powstaje również centralna sterylizatornia. - To zadanie realizowane jest przy udziale funduszy własnych szpitala - podkreśla przedstawicielka starostwa. W nowo powstałej sterylizatorni umieszczony będzie sterylizator parowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.