Reklama

TRÓJBÓJ SIŁOWY. Kuba i Paweł z medalami

Opublikowano: pt, 8 mar 2019 07:30
Autor:

TRÓJBÓJ SIŁOWY. Kuba i Paweł z medalami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Sześciu zawodników reprezentowało kolbuszowskie Studio Mocy w rozegranych w miniony weekend w Białymstoku mistrzostwach Polski juniorów do 18 i do 23 lat. Dwóch zdobyło medale.

Najlepiej zaprezentował się Jakub Szewczyk. Zawodnik ten debiutował w kategorii powyżej 120 kg (do 23 lat). W solidnej stawce zdobył drugie miejsce. Zdobywając tytuł wicemistrza Polski, sprawił sobie i swojemu trenerowi miłą niespodziankę.

- Jakub trenuje ze mną dopiero dwa miesiące i już w tym czasie poprawiliśmy wynik łączony o 60 kg. Kuba ma dopiero 19 lat i ogromny potencjał. Myślę, iż kwestią czasu jest objęcie pozycji lidera w swojej kategorii – tłumaczył trener Grzegorz Mikuła. W najmocniej obsadzonej kategorii (83 kg) wystartował Damian Kuśmierczak (w grupie do 23 lat).

- Po raz kolejny pokazał, kto króluje w martwym ciągu, ustanawiając kolejny rekord Polski. Tym razem Damian uporał się z ciężarem 271 kg. Niestety, całe zawody w trójboju ukończył tuż za podium – wspominał Mikuła.

Niezawodny, jak nazywa go trener Mikuła, Paweł Pleban tym razem rywalizował w kategorii 59 kg (18 lat). Zakończył rywalizację na trzecim miejscu.

- Cieszymy się oczywiście z medalu, ale te zawody nie były naszym priorytetem. Paweł razem z Bartoszem Bebło i Bartoszem Szczepankiewiczem przygotowują się obecnie do kwietniowych mistrzostw Europy, które odbędą się w Czechach – zaznacza Mikuła.

- To dla nas ogromne wyróżnienie, iż w kadrze Polski znalazło się aż trzech reprezentantów naszego klubu. Zrobimy wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony – zapowiada Grzegorz Mikuła.

W imprezie powalczyli również Bartosz Bebło (66 kg, do 18 lat), Dominik Nowogórski (66 kg, do 23 lat) i Magdalena Kwiatek (63 kg, do 23 lat). Nie zaliczą tych startów do dobrych, zajmowali dalsze pozycje.

Więcej w aktualnym Korso 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.