Reklama

Tomasz Buczek pisze do wojewody w sprawie pediatrii

Opublikowano:
Autor:

Tomasz Buczek pisze do wojewody w sprawie pediatrii - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak wyjaśnia na wstępnie, swoje pismo kieruje w związku z decyzją Rady Społecznej SP ZOZ w Kolbuszowej. Przypomnijmy, że jej członkowie wydali pozytywną opinię w sprawie likwidacji oddziału dziecięcego i zastąpienia go oddziałem ortopedycznym. 

- Zdumiewającym jest fakt, że poddano wniosek pod głosowanie, mimo, że przedstawiciel pani wojewody w radzie społecznej, czyli pan Ryszard Łeptuch, przyznał że nie zna ani stanowiska w tej sprawie wojewódzkiego konsultanta ds. pediatrii, ani samego stanowiska pani wojewody - zauważa Tomasz Buczek, pełnomocnik Ruchu Narodowego na Podkarpaciu.

Mieszkaniec Kolbuszowej Górnej podkreśla, że rada społeczna przyznała, że nie wykonano analizy jak zamknięcie oddziału dziecięcego wpłynie na bezpieczeństwo dzieci, które do tej pory leczyły się w szpitalu w Kolbuszowej.

- Mam na myśli szczególnie przypadki nagłe, czyli przypadki wypadkowe i nagłych zachorowań i powikłań, które po zaproponowanych zmianach będą transportowane do szpitali oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od Kolbuszowej - wyjaśnia Buczek i dodaje, że starosta Józef Kardyś, a zarazem przewodniczący komisji, poddał pod głosowanie wspomniany wniosek, który został pozytywnie zaopiniowany. 

Tomasz Buczek w swoim piśmie skierowanym do wojewody Ewy Leniart, zauważa również, że dyrektor szpitala nie naniósł w ustawowym czasie zmian w KRS w składzie rady społecznej. 

Na koniec kieruje on cztery pytania do wojewody. Pyta o stanowisko Ewy Leniart w sprawie likwidacji pediatrii w kolbuszowskim szpitalu oraz o opinię wojewódzkiego konsultanta. Dopytuje także o to, czy dokonano analizy jak likwidacja oddziału wpłynie na bezpieczeństwo zdrowia i życia dzieci w powiecie kolbuszowskim.

Zastanawia się również, czy przygotowano analizę sytuacji jaka będzie miała po zamknięciu pediatrii. - Jak procentowo spadną szanse przeżycia nagłych przypadków zagrożenia życia, które będzie trzeba transportować do szpitali w Mielcu lub Rzeszowie? - pyta Tomasz Buczek. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE