Reklama

Tomasz Buczek: Nowa działalność na osiedlu św. Brata Alberta może mieć negatywne skutki dla mieszkańców gminy Kolbuszowa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Tomasz Buczek: Nowa działalność na osiedlu św. Brata Alberta może mieć negatywne skutki dla mieszkańców gminy Kolbuszowa - Zdjęcie główne

- Na jakiej podstawie burmistrz uważa, że firma której podstawą działalności według danych z KRS jest zbieranie odpadów innych niż niebezpieczne nie będzie się zajmowała na wspomnianej działce tą działalnością? Jakie dokumenty przedstawił burmistrzowi Zubie przedstawiciel inwestora? - dopytywał Tomasz Buczek, mieszkaniec Kolbuszowej Górnej. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Tomasz Buczek z Kolbuszowej Górnej dopytuje władze gminy Kolbuszowa o plany działania nowego właściciela działki na osiedlu św. Brata Alberta. Wśród mieszkańców pojawiły się obawy, że powstanie tam składowisko odpadów.

Przypomnijmy, że działka o powierzchni 2,1 hektara pod młotek trafiła jeszcze w ubiegłym roku. Nieruchomość leży w rejonie ulicy Brzozowej i Błonie. Wykupieniem prawa do użytkowania wieczystego (na okres 99 lat) gruntu była zainteresowana tylko jedna firma: Oceanize Poland Sp. z o.o., która wygrała przetarg, proponując 1 mln 560 tys. zł (netto). 

Kolorem czerwonym oznaczona została na mapie działka, na której będzie inwestować firma Oceanize Poland. foto @autorzy OpenStreetMAp

Więcej o tym pisaliśmy tutaj:

Gmina sprzedała duża działkę. Mieszkańcy obawiają się, że w Kolbuszowej powstanie składowisko odpadów. Jak sprawę komentuje prezes spółki, która wykupiła teren?

To sprowadzanie konkurencji 

Tomasz Buczek, lokalny działacz z Kolbuszowej Górnej, pojawił się na obradach rady w czwartek (27 października). Tym razem został on dopuszczony do głosu.  

 

- W ostatnich latach w naszej gminie postępuje  nadmierna, w mojej ocenie, wyprzedażą mienia gminnego (nieruchomości) które spowodowane jest fatalną polityką rządu PiS premiera Morawieckiego. Inflacja i rosnące koszty życia przekładające się także na rosnące ceny funkcjonowania administracji samorządowej

- nadmienił Tomasz Buczek. Na forum poruszył on sprawę związaną ze sprzedażą działki przy ul. Wojska Polskiego i na osiedlu św. Brata Alberta, którą zakupiła firma Oceanize Poland. - Zakup budzi duże kontrowersje wśród mieszkańców - dodał. W tej sprawie Tomasz Buczek, przygotował pytania, które złożył na ręce Jana Zuby, burmistrza Kolbuszowej.

Mieszkaniec gminy Kolbuszowa chce dowiedzieć się, czy urząd miejski ma dokumenty prawne, które zawarł  z przedstawicielami Oceanize Poland na temat tego, czym spółka będzie się zajmowała na pozyskanej działce.

Tomasz Buczek przypomniał także słowa włodarza, gdzie mówił w rozmowie z Korso Kolbuszowskie, że z zapisami planu zagospodarowania przestrzennego nie mogą w tym miejscu być realizowane przedsięwzięcia, które będą negatywnie oddziaływały na środowisko.

Kontynuując swoją wypowiedź Tomasz Buczek mówił, że jest to spółka norweska. - Działa w branży, którą już mamy, gdzie kilku rodzimych przedsiębiorców, prowadzi produkcję opakowań i tym podobnych rzeczy. To konkurencja, którą sprowadza pana na nasz rynek. Może będzie okazja porozmawiać o tym z przedsiębiorcami - zaznaczył mieszkaniec Kolbuszowej Górnej. 

Wgląd do dokumentów

- Na jakiej podstawie burmistrz uważa, że firma której podstawą działalności według danych z KRS jest zbieranie odpadów innych niż niebezpieczne nie będzie się zajmowała na wspomnianej działce tą działalnością? Jakie dokumenty przedstawił burmistrzowi Zubie przedstawiciel inwestora? - dopytywał mieszkaniec Kolbuszowej Górnej. 

Prezes firmy Oceanize Poland w rozmowie z Korso informuje, że ich firma będzie na działce znajdującej się na osiedlu św. Brata Alberta w Kolbuszowej, zajmowała się produkcją materiałów pochodzących z pozyskanego i przetworzonego granulatu z odzyskanych plastikowych odpadów wydobytych z mórz i oceanów.

- Jakie posiada burmistrz Zuba zapewnienia inne niż deklaracje prezesa firmy Oceanize Poland, że wspomniana produkcja nie niesie za sobą negatywnych skutków dla mieszkańców w najbliższej lokalizacji na osiedlu Św. Brata Alberta, ale i dla sołectwa takich jak Świerczów, Nowa Wieś, i samej zachodniej części miasta Kolbuszowa. Proszę o przekazanie do wglądu kserokopii dokumentacji na którą powołuje się włodarz - zaapelował Tomasz Buczek i dodał: - Być może będzie tam robione coś innego, o czym nie wiemy. 

W trakcie obrad burmistrz Jan Zuba nie odniósł się do wystąpienia Tomasza Buczka.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy