Reklama

Tomasz Buczek: Gdzie te pieniądze dla mieszkańców? Ludzie marzną [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Joanna Serafin

Tomasz Buczek: Gdzie te pieniądze dla mieszkańców? Ludzie marzną [WIDEO] - Zdjęcie główne

Tomasz Buczek z Kolbuszowej Górnej chce wiedzieć, dlaczego mieszkańcy nie otrzymują dodatku węglowego. | foto Joanna Serafin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mimo przyznanego dodatku węglowego nie wszyscy mieszkańcy gminy Kolbuszowa otrzymali pieniądze. W tej sprawie głos zabiera Tomasz Buczek, lokalny działacz z Kolbuszowej Górnej. - Pan burmistrz nie potrafi się upomnieć o te pieniądze, więc zrobię to ja - mówił podczas konferencji zorganizowanej w piątek (18 listopada) przed Urzędem Miejskim w Kolbuszowej.

Podczas spotkania przed kolbuszowskim magistratem Tomasz Buczek mówił m.in. o liczbach. Te otrzymał od burmistrza Kolbuszowej. Do 2 listopada mieszkańcy gminy Kolbuszowa złożyli 3684 wnioski o wypłatę dodatku węglowego. Z nich 2180 zostało rozpatrzonych pozytywnie, a 1500 negatywnie. 

W wielu przypadkach, mimo że wniosek został rozpatrzony, a od jego złożenia minęło 60 dni, dodatku węglowego mieszkańcy jednak nie dostali. 

- Wiem to od osób, które się ze mną kontaktują m.in. mailowo. Ustawowy termin minął, a pieniędzy na kontach nie ma. Kiedy będą? Tych informacji też nie ma ze strony jednostek podległych burmistrzowi

- powiedział Tomasz Buczek i dodał:

- Pan burmistrz nie potrafi upomnieć się u wojewody i posła Chmielowca o te pieniądze. Występuję więc jako głos pana burmistrza. W poniedziałek odbędzie się też konferencja prasowa w Rzeszowie, gdzie będę o nie dopytywał.

Lokalny działacz przypomniał, że przy okazji ostatniej zmianie ustawy, zdecydowano o zabezpieczeniu dodatkowych miliardów złotych na wypłatę dodatku węglowego Polakom. Nie przekłada się to jednak na rzeczywistości, ponieważ mieszkańcy wciąż czekają na kwotę, która zasili ich domowy budżet. 

- Byłem w tej sprawie w ostatni wtorek u burmistrza, ale nie znalazł dla mnie czasu. Byłem też u posła Chmielowca, ale był już w drodze na posiedzenie Sejmu RP. Jestem wstępnie umówiony z panem Janem Zubą na rozmowę. Będę pytał o to, dlaczego dodatek nie jest wypłacany i nie został przekazany przez wojewodę. Idzie zima. Ludzie marzną. W wielu przypadkach te pieniądze są im naprawdę potrzebne

- zaznaczył Tomasz Buczek.

Nagranie z piątkowej konferencji poniżej [kontynuacja tekstu pod wideo]:

Jak do tematu niewypłacanych dodatków odnosi się kolbuszowski magistrat? Urząd Miejski w Kolbuszowej od dłuższego czasu nie udziela informacji telefonicznie. Nasze pytania przesłaliśmy mailowo. 

W naszym wniosku o udostępnienie informacji publicznej pytamy m.in. o to,  ilu mieszkańców nie otrzymało w ustawowym terminie dodatku węglowego oraz czy poinformowano ich o opóźnieniu i wyjaśniono, jaki jest jego powód. 

Magistrat ma ustawowe 14 dni na odpowiedź i najczęściej ten termin wykorzystuje w całości. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy