Reklama

Terytorialsi pomagają w walce z wodą w powiecie kolbuszowskim i mieleckim

Opublikowano: czw, 23 maj 2019 20:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wczoraj, 22 maja, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, na wniosek wojewody podkarpackiego, wydał decyzje o wsparciu służb ratunkowych oraz mieszkańców poszkodowanych w nawałnicy w dwóch powiatach Podkarpacia.

- Natychmiast aktywowany został Zespół Oceny Wsparcia, który udał się na miejsce dotknięte kataklizmem, nawiązał kontakt ze strażakami i dokonał oceny możliwości wsparcia i udzielenia pomocy - informuje por. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego. 

W trybie alarmowym aktywowano żołnierzy dębickiego batalionu lekkiej piechoty wchodzących w skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy ruszyli na pomoc poszkodowanym.

- Od tego momentu nieprzerwanie terytorialsi służący w Podkarpackiej Brygadzie pomagają w uszczelnianiu wałów i usuwaniu skutków powodzi spowodowanych silnymi opadami deszczu,  szczególnie w miejscowościach najbardziej poszkodowanych, sołectw Jamy oraz Izbiska gmina Wadowice Górne - dodaje przedstawiciel służb mundurowych. 

Od początku września 2018 r. 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej posiada w gotowości moduł zadaniowy, taki jak ten, który uruchomiony został, by od środy jak najskuteczniej wspierać społeczności lokalne na terenie Podkarpacia, które dotknęły skutki klęski żywiołowej.

- Pomoc w sytuacjach kryzysowych lub klęsk żywiołowych to jeden z celów i część misji naszej formacji - mówi por. Witold Sura. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.