Reklama

Tempo Cmolas z nowymi wizjami

Opublikowano:
Autor:

Tempo Cmolas z nowymi wizjami  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zespół ze stolicy gminy Cmolas ma walczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie. Takie są założenia wybranego w czerwcu nowego zarządu. Trenerem pierwszej drużyny nadal będzie Mirosław Smykla.

- Patrzymy z optymizmem w przyszłość. Nie chciałbym zastanawiać się nad tym, czy się utrzymamy, widzę nasz zespół walczący w nowym sezonie o miejsca w pierwszej połówce tabeli – zaznacza Marcin Blicharz, od kilku tygodni prezes Tempa, który od kilkunastu lat angażował się w działanie klubu.

Wiara w młodzież

Sukcesem poprzedni sezon zakończyli juniorzy starsi Tempa. Prowadzony przez Andrzeja Wieczerzaka zespół wywalczył trzecie miejsce w rozgrywkach rzeszowskiej klasy okręgowej juniorów starszych. Młodzi zawodnicy z Cmolasu ustąpili miejsca tylko Aramixowi Niebylec i Strugowi Tyczyn.

– I tak praktycznie do końca byliśmy w kontakcie z najlepszymi. Chłopaki radzili sobie w meczach z naprawdę fajnymi przeciwnikami – cieszył się Wieczerzak, który pracował z tymi chłopcami kilka lat, po drodze robiąc awans z A klasy do ligi okręgowej. 

Aż ośmiu zawodników z tej drużyny w czerwcu skończyło wiek juniora. – Dla nas to dobra wiadomość. Wszystkich zapraszamy na zajęcia dorosłej drużyny. Liczę, że będą oni wartościowymi graczami pierwszej drużyny – opisuje Blicharz. W nowym sezonie Tempo do rozgrywek młodzieżowych zgłosi zespół juniorów młodszych. Poprowadzi go sekretarz Tempa – Dariusz Kosiorowski. 

– Chcemy dawać grać wychowankom, a skoro dobrze radzili sobie w lidze juniorów, to trzeba ich wprowadzać do gry w seniorach. W pierwszym sezonie w rzeszowskiej "okręgówce" mieli piąte, a teraz trzecie miejsce. Latem nie będziemy więc szukać innych wzmocnień oprócz dokooptowania do drużyny młodych wychowanków – zapowiada Blicharz. Cmolas ubiegły sezon zakończył na dziesiątym miejscu z dorobkiem 30 punktów. 

Względnie szybko zapewnił sobie utrzymanie. Nowy zarząd wymaga teraz tego, by pierwszy zespół nie plątał się w ogonie tabeli. Dlatego też w klubie zabiegali o to, by nie odszedł żaden z doświadczonych zawodników. Przez chwilę nad przyszłością zastanawiał się sprowadzony z Jadachów – Grzegorz Witkowski, ale wszystko wskazuje na to, że zostanie w ekipie Smykli. – Chcemy ze wszystkimi dobrze współpracować. Odmłodzenie kadry jest wskazane – ocenia Blicharz.

Nowe rozdanie

W skład nowego zarządu oprócz Blicharza weszli: Stanisław Warzonek, Władysław Łagoda (wiceprezesi), Dariusz Kosiorowski (sekretarz), Damian Dziuba (skarbnik) oraz Artur Mokrzycki i Andrzej Czachor (członkowie zarządu). Mokrzycki, Dziuba i Kosiorowski to nowe twarze we władzach Tempa. Wszyscy zostali wybrani na dwuletnią kadencję. 

Pierwsza drużyna oficjalne przygotowania do nowego sezonie rozpoczęła we wtorek, 16 lipca, choć już w minioną niedzielę Tempo rozpoczęło batalię w turnieju o puchar wójta gminy Cmolas. Ligowe zmagania rozpoczną się już w drugi weekend sierpnia (10/11). W pierwszej kolejce Tempo spotka się u siebie z Dromaderem Chrząstów. W weekendy do 28 lipca testowe spotkania Cmolasowi zapewnia gminna rywalizacja. Na 3 sierpnia trener Smykla zaplanował grę kontrolną z Kolbuszowianką. 

– Ponadto, chcę w tygodniu spotkać się z GKS-em Świniary. Czasu do wznowienia rozgrywek zostało naprawdę niewiele – zapowiada opiekun Tempa. – Po wyborach nowych władz czuć w klubie swojego rodzaju poruszenie. Jestem ciekaw postawy nowych, młodych wychowanków. Na razie skupiam się nad tym, byśmy jak najlepiej wypadli w rundzie jesiennej – podsumowuje Smykla.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE