reklama
reklama

Tego nie zobaczysz w serialu "1670". Niezwykłe zdjęcia z planu filmowego na skansenie w Kolbuszowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Łukasz Szymański - Z perspektywy Kolbuszowej

Tego nie zobaczysz w serialu "1670". Niezwykłe zdjęcia z planu filmowego na skansenie w Kolbuszowej - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
14
zdjęć

foto Łukasz Szymański - Z perspektywy Kolbuszowej

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCI"1670" jest najgłośniejszym serialem Netflixa ostatnich tygodni. W rolę główną wcielił się znany aktor Bartłomiej Topa. Sceny nakręcono m.in. w skansenie w Kolbuszowej. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia z planu filmowego "od kuchni".
reklama

Serial "1670" to polska komedia historyczna nakręcona m.in. w skansenie w Kolbuszowej. Bez wątpienia produkcja stała się hitem w Polsce i na świecie. 13 grudnia 2023 roku odbyła się premiera serialu na platformie Netflix. Na temat tej produkcji w serwisie Filmweb wypowiedziało się już ponad 65 tys. osób. Średnia ocen to 8 na 10 gwiazdek. Zobaczcie w naszej galerii zdjęć (na dole artykułu), jak wyglądał plan w momencie, kiedy w parku etnograficznym rozstawiona była ekipa filmowa.

W produkcji nakręconej w skansenie wzięli udział statyści z powiatu kolbuszowskiego. Niektórzy z nich zagrali znaczące role w serialu. Chociażby w postać żyda wcielił się Karol Wesołowski, przewodniczący Osiedla Mieszkaniowego nr 2 w Kolbuszowej. Chłopem był m.in. Jan Hodór z Kolbuszowej Dolnej. Natomiast szlachcica zagrał Marcin Rudny z Lipnicy w gminie Dzikowiec. Pisaliśmy o tym w artykule: Mieszkańcy z Kolbuszowej wystąpili w serialu Netflixa "1670" nakręconym w skansenie. - To piękna, życiowa przygoda - przyznają [ZDJĘCIA]

reklama

- Byłem w grupie chłopów. Widać mnie w pierwszych pięciu odcinkach oraz w ostatnim. Wrażenia w czasie kręcenia były takie, że ogólnie to ciężka praca - na planie byliśmy czasami od 5 rano do wieczora, staliśmy lub chodziliśmy na mrozie, w deszczu, śniegu i po błocie. Z jednej strony najgorsze było czekanie w baraku, zwanym Hilton, na zaproszenie na plan, ale też tam najbardziej zżywaliśmy się ze sobą i z ekipą. Ogólnie fajne przeżycie

- mówił w rozmowie z nami Łukasz Szymański, odtwórca roli chłopa oraz osoba, od która udostępniła niezwykłe zdjęcia z planu.

Naszej redakcji udało się porozmawiać także z Bartłomiejem Topą, odtwórcą głównej roli - Jana Pawła Adamczewskiego. - Skansen w Kolbuszowej to miejsce wyjątkowo piękne. Zgromadzenie tych budynków, które tworzą cały skansen, jest w ogóle niezwykłe. To powrót do przeszłości, zatrzymany czas w pięknej architekturze w bliskości z naturą - mówił aktor. Cały wywiad znajdziecie tutaj: Bartłomiej Topa, czyli serialowy Jan Paweł z "1670" dla Korso: Zagrałem postać którą pokochałem, tak samo jak miliony widzów [WYWIAD]

reklama

Trzeba dodać, że w hicie Netflixa swój udział miały także firmy i organizacje z powiatu kolbuszowskiego. Konie użyczyła Zagroda Jeździecka Mustang z Weryni, nad bezpieczeństwem pożarowym czuwała jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kolbuszowej Górnej, zwierzęta zagrodowe zapewnił Marian Olszowy z Kolbuszowej Górnej, a nadzorem konserwatorskim obiektów zdjęciowych zajął się Marcin Zimny z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

 

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama