Reklama

Te produkty znikną ze sklepowych półek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Te produkty znikną ze sklepowych półek - Zdjęcie główne

Przekąski, fast foody - te produkty mogą zniknąć z półek. | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 2 kwietnia zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie dotyczące ograniczenia zawartości tłuszczów trans w produktach spożywczych. Oznacza to, że niektóre popularne towary niebawem mogą zniknąć ze sklepowych półek.

Zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej, zawartość tłuszczów trans innych niż pochodzenia zwierzęcego w produktach  nie może przekraczać 2 proc. Zmiany te mogą oznaczać wycofanie produktów ze sklepowych półek lub zmianę ich składu. 

Tłuszcze trans znajdują się w produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak wołowina, mleko krowie, sery czy masło. 

Przemysłowe tłuszcze trans powstają za to w procesie utwardzania płynnych olejów roślinnych. Współcześnie przemysłowe tłuszcze trans możemy znaleźć w (...)   CZYTAJ DALEJ »   (przechodzisz z serwisu korsokolbuszowske.pl)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy